1. Nelajkuj vlastní status. Je to stejné, jako samokuřba.
 2. Nevylepšuj si profilové jméno přezdívkami, zdrobnělinami a jinými lingvistickými zhovadilostmi typu Leňuleeé, Killer nebo Julinka Domulinka Bečvářová.
 3. Vynech ze statusů infantilnosti. Nepiš, že jdeš „hajat“, „lavískovat“, „papat“ nebo „lulat“. Ostatní to musí číst. A chce se jim z toho „blinkat“.
 4. Nepřidávej se do skupin jako „Zdraví a sex“,„Mazlení“, „•.¸Miluju SEX, ale jedině s láskou!¸.•“ „**LÍBÁNÍ CELÉHO TĚLA**“ a podobných. Hergot, taky nechodíš ven s nápisem „Jsem nadrženej“ na čele.
 5. To, že jsi členem skupiny „Objímání.cz“, „Ženy si zaslúžia, aby sa s nimi zaobchádzalo ako s princeznami“, „Mít rád, zamilovat se a milovat…tři naprosto rozdílná slova!“ nebo "Měl/a jsem tě políbit, když byla příležitost……“, z tebe neudělá romantika, o kterého se holky poperou. Jen blbce.
 6. Neodpovídej na prefabrikované otázky a kvízy o komkoliv. Vážně to nikoho nezajímá a koleduješ si o ban.
 7. Nepřidávej si hromady debilních aplikací a kvízů. Když přijde kámošům žádost o hromadu hnoje z Farmville, je to jen trapné.  
 8. Nepřidávej si mezi kamarády rodiče. Nestačí, že ti otravujou reálnej život?
 9. Nedávej si narozeniny veřejně. Vynucovat si pozornost jen proto, žes ten den vypadnul z mámy, není důvod k lajkům.  
 10. Nedávej si fotku svého mimina jako profilovou. Ani sebe jako mimina. A vůbec méně mimin. Všichni vám to přejou, je to hezký, ale nikdo na to není v takovém množství zvědavej.
 11. Nedávej na FB svoje fotky s našpulenou pusou, mega výstřihem a zařízlýma tangama. Dělají si u nich dobře nejen přátelé, ale i přátelé přátel.
 12. Nelajkuj fotky štětkám a frajerům. Všichni to vidí v newsfeedu, včetně tvojí holky, respektive kluka.
 13. Nepiš milostná vyznání na zeď. Akorát to pak vypadá, že žehlíš problémy. A je to trapné.
 14. Nepopisuj svůj vztah jako „je to složité“. Je to jen jiný způsob jak říct, že tě nikdo nechce.
 15. Nezakládej fejkové profily. Je to ten nejubožejší způsob šmírování svých bývalých. Nálepku stalkera si jen tak neodmázneš.
 16. Nepiš na zeď, že tvůj šéf je debil. Facebook je fakt malej.
 17. Nepřidávej si nad ránem po návratu z večírku lidi z daleké minulosti do přátel. Všichni toho budou litovat. A vůbec, nepoužívej facebook pod parou…
 18. Nepostuj 50 stejných fotek z večírku. A už vůbec nikoho na fotkách netaguj!
 19. Vlastně vůbec nedávej do galerií fotky z kalenic a smaženic, jinak nezavadíš o džob. HR oddělení dneska na fejsu sleduje kandidáty.
 20. NEPIŠ S CAPSLOCKEM. NĚKDO PŘIJDE A SEŘVE TĚ DOOPRAVDY!

A zlatá rada nakonec: Odhlaš se z Facebooku. Každý vidí, že na to prostě nemáš.