Celé to spíchnula Katherine,  z. s., společnost zabývající se vzdělávacími a výukovými programy. To je správné a osvěta má být. Etiketu jsem dělal čtyři semestry na vejšce a bohužel jde opravdu snadno sledovat, jak se základy společenského chování z naší společnosti vytrácí. Jenže jedna věc je etiketu popularizovat tak, jako to činí například pan Špaček, a druhá o etiketě zpívat. I to nemusí být nutně průšvih, jisté výchovné myšlenky obsahoval například repertoár Osvobozeného divadla a i po mnoha letech je to krásná hudba. Ale produkce společnosti Katherine, z. s., je někde úplně jinde. A o dost níž.

Toto video víceméně představuje myšlenku bez ukázek i výsledků. Pán pracuje v charitativní sféře, což je super a fandím mu. Bez ironie. Ale k čemu to člověku je, když se pak odkope šílenou produkcí v podobě Etikety s rockerem? Na portálu Supraphonline je ke koupi čtyřtrackové elpíčko a ke smůle interpreta obsahuje i ukázky. Z nich se dá vyčíst, že uslyšíme prapodivnou mutaci Kabátů, Tří sester a agrorocku. A k tomu neuvěřitelné texty, posuďte sami:

Muž zdraví ženu,

ona odpovídá jemu,

muž se ženě představuje

a ona ruku nastavuje.

 

Další ukázky včetně sporé prezentace naleznete zde. Doporučuji především ukázku textu k písni Cestování. Etiketa s rockerem může působit komicky, může působit prapodivně, ale je to přeci jen vzdělávací a výchovný program, tudíž po něm klidně nějaké školy můžou sáhnout. Ba co víc, tvůrci si klidně můžou říct o grant. A pokud ho dostanou, to bude teprve masakr.