Nemá cenu si nic nalhávat, jsme země revivalů. Tribute bandy jsou po celém světě, jenom napodobitelů skupiny ABBA bychom našli desítky na všech kontinentech. Jenže u nás zašla situace tak daleko, že se tu revivaly přemnožily jako králíci a mezi Šumavou a Jeseníky máme své vlastní desítky Abba Revivalů. A revivalů Michala Davida. A Kabátů. A máme tu i revivaly Těžkýho Pokondru, Verony, Mekyho Žbirky a kdo ví koho ještě. 

Zapadli jsme po uši do revivalového bláta, ve kterém je těžké odlišit se jeden od druhého. Konkurence je neúprosná a nutí dělat lidi věci, bez kterých by se jinak obešli. A protože i revivalů Karla Gotta je u nás několik, moravská skvadra si natočila propagační video.

Už když zazní první tóny kláves, běhá mi mráz po zádech. Jako první zazpívá pán cover Roye Orbisona a přiznám se, že mi nějakou chvíli trvalo, než jsem porozuměl, jakou řečí to vlastně mluví. Pak už jsme doma, dojde na známé hity a kousky, které mají spíše ukázat věrohodnost reprodukce.

To video je čistá nuda, které pokud má za cíl revival prodat, dokáže tak snad u jenom ještě víc znuděných majitelů firem majících na zábavu na firemním večírku padesát klacků a netuší, co s nimi. Chlapcům se ale daří, takže video asi splnilo svůj účel. Jen za loňský rok měli, představte si, přes padesát vystoupení. Co na to říká Karel Gott, toho se raději ptát nebudeme, nekažme mu rekonvalescenci

Klip k dnešnímu dni vidělo pět tisíc lidí, což není na revival vůbec špatné číslo. Ruku na srdce, kdejaká klubová kapela by za takový počet zhlédnutí bouchala šáňo. Hodnocení je ale půl na půl a komentáře raději rovnou zakázali, čemuž se nedivím. Toto je hudební prostituce v té nejkrystaličtější podobě. Okatěji to už udělat nejde. Jenže z nějakého důvodu se u nás na revivaly žijících a stále aktivních interpretů nekouká jako na cizopasení. Lidi prostě jdou na Frantu Nováka převlečeného za Goťáka, hlavně, že to je levný. A takhle my si tady žijeme.