1. Prófa

Sice přečetl všechny knihy na světě, ale z odborné hatmatilky, kterou na vás  chrlí, nepochopíte ani půl slova. A tak píšete sami, občas se za Prófou stavíte, abyste si zase vyslechli další lekci latiny. Odevzdání práce se blíží a napětí stoupá.

2. Kejchal

S tím je kříž. Ačkoliv původně vypadal jeho zdravotní stav slušně (nezemře před obhajobou), v průběhu vašeho (ne)psaní se začínají jeho absence prodlužovat – stále není ve škole k zastižení, jeho hodiny odpadají tak zoufale snadno jako údy malomocného. Budete rádi, když se zbědovaně dostaví k obhajobě a poprvé otevře práci, kterou měl konzultovat.

3. Rejpal

Jednoho dne se probudíte a zjistíte, že jste v jakémsi nepříčetném stavu požádali nejbrutálnějšího člověka na fakultě, aby vám vedl práci. Pokaždé odejdete s pláčem a lamentace na vaši neschopnost vám jdou v patách. Dokáže s jistotou uhodit na nejcitelnější místo, odhalit každou chybu a sepsout vás za ni, konzultace s ním je jako výslech na gestapu, jeho kabinetu se všichni vyhýbají a při obhajobě vás roztrhá na kusy.

4. Stydlín

Se do vás zamiloval, proto vám chce vést práci. Stydí se sejít se s vámi, jste pro něj dokonalost sama, proto vám nikdy nevytkne chybu v tom šitu, který po nocích smolíte, a nakonec bude jediný, kdo bude na hrob vaší kvalifikační práce nosit kytky.

5. Dřímal

Je asi nejobvyklejší vedoucí: neodpovídá na žádný typ elektronické komunikace (telefon, mobil, maily, telegramy). Nechodí na konzultace, naposledy jste ho viděli, když vám podepsal zadání práce, a máte důvodné podezření, že ho znovu uvidíte až po několika letech, kdy zcela náhodou a sentimentálně zavzpomínáte, jak zaspal vaši obhajobu.

6. Štístko

Je to víc váš maskot než vedoucí, říká vám vtipy, pomlouvá lidi z šoubyznysu (kam zahrnuje lidi z jiných fakult) a na zoufalé prosby o pomoc reaguje smajlíkem. U obhajoby nezbývá než spoléhat na ty jeho rozesmáté historky, kterými odvádí pozornost oponentů.

7. Šmudla

Vybrali jste si ho, protože byl milý a vstřícný, ale bacha na něj. Vypadá, že neumí do pěti počítat – a taky neumí! U obhajoby se vás nezastane, jen se tak nekonfliktně usmívá (nebo vám dokonce zamává), nemá jako nováček zkušenosti a pomůže vám jen tím – že po neúspěšné obhajobě nabídne kapesník.