1. ČEPICE – ZTRÁTOVOST 45%

Nechte na hlavě. Jednou za rok ji sundáte, protože všichni kolem stolu žadoní, aby si taky mohli zkusit jak moc jim sekne a vaše oblíbená hučka je v tahu. Stačí, že ji na chvilku pustíte z hlavy a domů si to šněrujete bez pokrývky a s brekem. Probudíte se jak jinak než s nudlí u nosu a bez klobouku bos.

2. DEŠTNÍKY – ZTRÁTOVOST 52%

Deštníky jsou celkem snadný oříšek. Prostě je zapomínáme na místech, aby oschly po dešti. Stačí si vzpomenout a vrátit se pro ně. Teda pokud se mezitím nezalíbí někomu jinému. 

3. KREDITKY – ZTRÁTOVOST 15%

Hlídáme si je sice jako oko v hlavě, ale když už se vypaří, tak to stojí za to. Pokud máte to štígro, že na vás počká v baru, kde jste ji večer předtím zdunění jak zákon káže vytratili, budete ji muset draze vykoupit rundou pro všechny. V opačném případě počítejte, že vám ji někdo bleskurychle vybere při onlajn nákupech designových hadříků ze Států.

4. USBÉČKA – ZTRÁTOVOST 36% 

Hlavně ty malé reklamní mrchy, co se na ně vejde hodně filmů a hudby! Hodíte je do báglu do spešl přihrádky, ale stejně je po nich veta. Občas je najdete po letech píchnuté v kámošově kompu. Jak se tam dostalo vám hlava ale nebere. Průměrný výkon je tak sedm osm zašantročených kusů za život na jednu děravou hlavu.

5. SLUNEČNÍ BRÝLE – ZTRÁTOVOST 55%

Brejlouni jsou zvyklí je mít na očích a tak to mají na háku. Zato nebrejlouni! Dělají s nimi modes robes a tak jim před každým létem zmizí ty pekelně drahé raybeny za několik táců. A to je fakt pro zlost. Ve finále jste v tom nevinně, dost možná vám je totiž nějaký dobrák rozsedl v autě, když jste ho vezli z kalenice a on je pro jistotu stopil, aby nemusel cálovat.

6. FUSEKLE – ZTRÁTOVOST 38%

Nebojte, nezapomněli jsme na ně! Jednou je sundáte z nohy, že už by taky konečně zasloužily vyprat a můžete se s nimi nadobro rozloučit. Lichožrouti ponožek dělají svou práci opravdu svědomitě, takže je to tak padesát na padesát, než uděláte fuseklím opět pápá. Nejjistější způsob, jak ze sebe neudělat klauna s každou fuseklí jinou, je kupovat stejnou barvu a to ve velkém.

7. NABÍJEČKY A KABELY K TELEFONŮM – ZTRÁTOVOST 59%

Potřebujete být na drátě a jako na potvoru máte úplně vycuclou baterku. Nikdo kolem vám samozřejmě nepomůže, protože vlastníte ten supernekompatibilní konektor. Tentokrát je chyba na vašem přijímači, vy palice děravý. Prostě jste ji někde nechali ležet ladem a někomu se náramně hodila do zásoby. Nezbývá než si připravit výmluvy, proč jste nebrali telefon a nehlásili se pravidelně z terénu.

8. PINY A ČÍSLA – ZTRÁTOVOST 62%

Vsaďte boty, že jakmile si někam poznamenáte číslo na tu boží ženskou z mejdanu nebo nedejbože PIN, máte stoprocentní jistotu, že se ten kus papíru během pár hodin zdejchne neznámo kam. Většinou zase vyplave někde úplně na cáry, několikrát vypranej, ale to už máte všechny karty zablokované nebo zrušené a vrátka k čičince nadobro zavřená.

9. GUMIČKY DO VLASŮ – ZTRÁTOVOST 69%

Ocení zejména dámy. Gumiček, sponek, skřipců a vlásenek je vždycky sakramentsky pomálu a prakticky ihned po zakoupení mizí po kilech. Dopředu se zásobit je v podstatě nutnost hned on narození. Kam ale všechny ty sviňuchy mizí je fakt největší záhada co je lidstvo lidstvem.

10. KLÍČE – ZTRÁTOVOST 71%

Hledáme je v podstatě imrvére. A rozhodí nás to na týden dopředu, jedním vrzem si totiž zavřeme dveře od bytu, auta, kanclu nebo od trezoru…Nemuset je furt hledat, jsme vyklidnění a máme času jako králové. A kdo nemá koule na všechno to vyměňování zámků, ať je nosí na krku. Jenže to by s klíčenkou za trikem nesměl člověk vypadat jako nesvéprávnej debílek, že jo.

11. ZAPALOVAČE – ZTRÁTOVOST 80%

Zapalovače jsou prostě věčnej boj. Nutně si potřebujete začoudit, ale jaksi není čím si připálit. Jenomže zapalovače se neztrácí. Ty se kradou. V každé bandičce se najde člověk, co jich má po kapsách celou sbírku, kterou za jediný večer načoroval kamarádům u stolu. Nechtěně. Jak jinak.

12. PROPISKY – ZTRÁTOVOST 92%

První místo urvaly úplně s přehledem. Američtí vědci prokázali, že poločas mizení propisek je asi 120 minut. Možná jde spíše o poločas rozpadu, protože najít je tam, kde jste je viděli naposled, tak to jste teda machři. Takže si zřiďte elektronický podpis, protože žádná tužka se u vás dlouho neohřeje, tomu věřte. Na druhou stranu se jejich koloběh neustále přikrmuje, na každou ztracenou se totiž vyrobí další tři nové. Nedejbože, aby se jednou vynořily všechny naráz.


 BONUS

Specializované profese mají ještě každá svého ztrácecího favorita.
Pár si jich prosvištíme.
Kytaristé – trsátko
Pneuservisaři – klobouček od ventilku
Kreslíři – guma
Policisté – pouta / pokutový bloček
Chirurgové – skalpel / sterilní gáza (často zašité v pacientovi)
Švadlenky – náprstek
Tělocvikáři – píšťalka
Úředníci – razítko