> Ahoj mami, co je?

> Co by bylo, Míšánku, nemůžu ti zavolat?

> Ale můžeš, ale letos jsi volala akorát dvakrát. Jednou, když jste potřebovali odvézt v Praze na letiště a podruhý, jak spad táta ze žebříku.

> Ty seš teda, to už je přece dlouho, co spadnul…

> No právě, že je to dlouho. Co potřebujete?

> Proč seš takovej? Nic nepotřebujeme, chceme, aby přijel. Zavařovala jsem…

> No jo, ale mně se to teď nehodí. Mám něco domluvenýho.

> Ale má bejt krásně, dyť kdys u nás naposledy byl?

> Před 14 dny.

> No, ale tos na nás vůbec neměl čas… (Zpozadí:) Ať si veme boty, pořádný, na to listí. (Matka sykne jakože mimo sluchátko:) Táto!

> Co říkal táta?

> Že už je tu chladno, po ránu, aby ses voblík, teple.

> Dyť jsi říkala, že má bejt krásně… (Zpozadí:) Vono dyž je člověk celej den na zahradě, tak vystydne, i když je krásnejch 5 stupňů..

> Jak celej den na zahradě?

> Ale Míšánku, neposlouchej tátu, von tady luští křížovku… (Zpozadí:) Jakou křížovku, co po povídáš? A ať veme rejč, nechával jsem mu ho minule v botníku.  Já ten náš včera zlomil, je potřeba zrejt jahody…

> Potřebujete s něčim pomoct teda?

> A co bysme potřebovali, přijedeš už najedenej, že jo?

> Ale já řikám, že se mi to nehodí…

> (Rachot ve telefonu: dejmito!) Čau Michale, tady táta, hele, a dybys měl nějakou celtu na to listí, jo? Musíme máknout, zima přišla hrozně brzo!

> Já…

> Přesně, celtu! Hrábě mám. Jo a kup cestou nějaký maso, když už jedeš, my už nemáme technickou. Jo a rukavice si vem, pořádný. Nemáš dvoje?

> Ale tatí, já…

> Ještě, žes mi připomněl! Objednám míchačku, ať konečně doděláme tu podezdívku! Tak se těšíme, necourej se, klidně přijeď už v pátek večer, můžeme vyklidit půdu, tam se snadno rozsvítí, tak ahoj pozejtří, dobře, žes zavolal!


(chrastění nevypnutého telefonu:) To je ale hodnej kluk, že se takhle nabíd! A ty furt, von nebude chtít, von nebude chtít… Je to pracant po mně!

> DO PÍČE, DO PÍČE!