Schválně jsem čekal, až uběhne nějaký čas. Agátin klip proletěl sociálními sítěmi už minulý týden, ale zajímavější je podívat se na to teď, s odstupem. Video nasbíralo za osm dní čtvrt milionu zhlédnutí, což je husarský kousek. S hudbou to nemá nic společného, svědčí to jen o tom, že interpretka je prostě v kurzu, veřejná osoba, kterou lidi sledují. Bulvár zareagoval promptně, to je pochopitelné, ale skladba se dostala i do některých hudebních médií, což je u celebrit snažících se o zpěv spíš vzácností. Nicméně – díky tomu víme, že tohle není žádný virálek, ale Agáta má v plánu natočit dlouhohrající desku a vystupovat živě. Podle jejích slov spolupráce s Gypsym funguje na výbornou, rýsují se další skladby a v budoucnu samozřejmě cédéčko. To jsou poměrně vážná slova, která jakmile jsou vyřčena, tak existují už jen dvě možnosti – buď se to skutečně dotáhne do konce, nebo ne, a pak je člověk za tlučhubu. Kostky jsou vrženy, pojďme na to.

No, řekněte upřímně, čekal někdo skutečnou muziku? Agáta nezpívá, vystačí si s půlkou oktávy a asi to sama ví, protože s producentem Gypsym tlačí hlavně na text a na vizuální stránku. Je to vlastně chytrý tah pro případné koncerty, protože když nic nepředvádíte studiově, nemáte co zkazit živě. Myšlenka písně je jasná a objevila se v masakrech mockrát: „Já mám peníze a slávu a ty jen čumíš.“ Inu, čumím, ale na šílený singl, peníze a sláva jsou mi buřt. Teď vážně, když tohle říká třeba Sharkass nebo Ice Queen, tak se samozřejmě můžeme popadat za břicho, protože to vypadá trapně. Ale v případě Agáty to dává smysl, neboť to svým způsobem navazuje na její předchozí bulvární obrázek, který si velkou měrou budovala sama. Takže tady je paradoxně míč na její straně, ale i přesto platí, že kvalitní muzika se takhle prostě dělat nedá.

Vracím se tím k úvodu, kdyby šlo o virál, který Agáta vypustila v rámci nějaké další mediální provokace, nešlo by proti tomu říct ani popel. Jenže to pozadí rýsující se desky tomu dává úplně jiný rozměr. Pokud taková bude celá, říkám naprosto upřímně a bez ironie, že jsem velmi zvědav na prodejní výsledky. A nemyslím to špatně, bude to dobrá sonda toho, jak je nastavený tuzemský hudební trh. Je mi ale trochu líto Gypsyho, kterému se teď směje celá hiphopová komunita. Skoro se zdá, že to vzal, protože dlouho nebyl nikde vidět. Teď tady párkrát mrkne obočím, řekne „Agáta Agáta“ a představí se jako producent chystané desky. Gratulujeme, takhle se páchá profesní sebevražda v přímém přenosu.