A zatraceně křiklavá ropucha! Kdyby se jmenovala David Daniel jako dnešní masakrózní umělec, tak by hrála všemi barvami, blikala do dálky a místo kuňkání by chrčela jako zvířátka z hororové hry Five Nights at Freddyʼs. A copak že to tu máme za kluka? Davidovi je dvacet, pochází z Vodňan a nejdříve jsem si myslel, že tu hudbu dělá jen tak pro zábavu. Ono to na první pohled nejde moc rozklíčovat a video vzniklo z vystoupení na jeho vlastním maturiťáku. Nad tím jsem mávnul rukou, my zase na tom našem tančili labutí jezero a ani náhodou jsme se netvářili jako balet.

Jenže pak jsem si Davidovy profily na sociálních sítích projel trochu více a zjistil, že ten kluk regulérně vystupuje a svou hudbu prodává hned na několika portálech od iTunes až po Supraphonline. Tady už jde do tuhého, kdo jde s kůží na trh, neměl by ji mít děravou. Pojďme na to.

Ok, tady se někomu opravdu hodně splašil autotune. Vzhledem k tomu, že David natočil dokument o tom, jak jede tenhle singl nahrávat do profi studia v Praze, čekal bych i profi přístup od postprodukce. Jestli tohle vypustí pan zvukař do světa, tak prosím, ale trochu to zavání takovým tím šlendriánstvím „nahraj – zaplať – vypadni“, které je v určité části studií běžnou praxí. Právě z takových holek a kluků, jako je David Daniel, co si z kapesného spoří na písničku a pak se ji vydají vlakem nahrát do Prahy, určití majitelé malých nahrávacích studií žijí. Proč ne, žádná práce nesmrdí, ale mohli by se těm neotrkaným hudebníkům poloamatérům trochu víc věnovat a říct jim: „Takhle ne.“

Takhle ne, Davide. Nerad bych chlapci kazil iluze, ale tohle opravdu zní, jako kdyby Donkey Kong jr. zvracel pixely. Docela by mě zajímalo, kolik kopií toho singlu už přes iTunes prodal, ale asi to nebude žádná sláva. A velmi, veeelmi by mě zajímalo, co za lidi nabízí Davidovi vystoupení a za jakých podmínek. Na maloměstské dýze to může fungovat a text pochopí každý i po osmi myslivcích. Dneska už bych se nedivil ničemu.