Echoband je trojice ze Šaštína a jakkoliv se snaží tvářit jako skupina, nejde o nic jiného než klasické samohrajkové divadlo. Jakkoliv podivné vám následující video bude připadat, věřte, že chlapci jsou velmi aktivní, například minulý týden měli koncert na diskotéce v Senici. To už tak trochu napovídá, co vlastně hrají, ale pěkně popořádku. Připraveni? Pojďme na to. Zdůrazňuji – je to regulérní produkt, který má někde nějaký vysílací čas, dá se na něčem koupit a hlavně si své kupce skutečně najde.

Bude to znít jako masochismus, ale já si to skutečně pustil několikrát od začátku do konce. Abych se přesvědčil, že jsem nesnil. A aby mi neunikly detaily. Po třech letech psaní masakrů bych čekal, že mě nic nepřekvapí, ale naopak, já stále nevycházím z údivu, co všechno se u nás dá prodat. Takže pánové, máte tam chybu. Skladba se jmenuje úplně jinak. Není to tak dávno, co jsem randil s jednou slečnou (ahoj, Zuzko!), která píseň Ty, já a moj brat miluje. A není sama, takže chápu, proč se to občas hraje v rádiu nebo na diskotéce. Budiž. Ale nahrát to v roce 2014 znova a zvukově o několik tříd hůř, než zní třicet let stará nahrávka limitovaná aranžemi normalizačního poprocku, to už je na cenu. Víme jakou.

Největší masakr na tom všem je video. Echoband s nezapojenými nástroji na louce za kopcem, to je taková masakrózní klasika. Ale co má znamenat ten bubeník? Tohle dělá celý večer? Dívá se lidem do očí, když ví, že na jeho vystoupení zaplatili osm eur vstup a on pak předvádí tohle? Kytarista se snaží víc žvýkat než mačkat struny, klávesák zapnul na začátku play, a má splněno. Nemohli si dát aspoň trochu víc práce s výpravou klipu? Vždyť vůbec nevypadají jako kapela, ale bratranci, kteří včera přehodili plachtu přes labutě a střelnici, a teď se snaží rychle vymyslet, co budou dělat přes zimu.  

Aby bylo jasno, Echobandu nelze vyčítat, že natáčí takové klipy a hrají tak, jak hrají. Někdo to v sobě prostě nemá. Zaráží mě drzost JBS production a O.W. Records (čtenářům známý Otto Weiter), kteří tohle prodávají jako profesionální produkt. Lidi, prosimvás, nekupujte to. Warner Music vydal bestofku Modusu za dvě stovky, jsou to tisíckrát lépe investované peníze!