Elmo je chlapec, který do světa hip hopu nevstoupil zrovna šťastně. Komunita má doteď z jeho prvního videoklipu legraci a je nutno přiznat, že oprávněně. Sympatické je, že ten kluk tomu, co dělá, věří a v dobré víře točí dál. Samozřejmě se občas nevyhneme plytkým vzkazům typu „hejtrz mám na salámu“ nebo „jedu si svůj sen, ty jsi jen komentářová ovce“, nicméně na tom nestaví celý repertoár jako jiní experti. Pojďme se podívat na jeden z jeho posledních singlů jménem Nalej panáky.

Předem je třeba říct, že je to pravděpodobně to nejlepší, co kdy Elmo vydal. Samozřejmě si nedělám iluze, že jde o jeho hudební podklady. A tady je zajímavá právě ta produkce, s ohledem na zvuk, na klip, na promo. To všechno zdaleka převyšuje Elmovy schopnosti, protože co do projevu se ten kluk za tři roky neposunul vůbec nikam.

Pořád je to jen infantilní parodie na párty boye, svou cílovku si to asi najde, nicméně se Elmo musí smířit s tím, že kdokoliv mimo ni bude mít na rtech spíš sarkastický úsměv. Infantilitou nenarážím ani tak na Elmův hlas, když mu tohle někdo bude vyčítat, vždycky se může bránit, že se tak narodil a lepší to prostě nebude. Zajímavější jsou spíš texty. Některé obraty jsou vyloženě prkenné a tahají za uši, něco připomíná slohovku na druhém stupni ZŠ a jako celek ten dojem infantility nabírá konkrétní myšlenku: „No jo, když já byl v jeho věku, tak se mi taky chtělo křičet do světa, že mi támhle někde nalili.“

Povrchnost z takových věcí čpí na sto honů a není se co divit, tam posluchač opravdu nemůže jít do hloubky. Tohle ale nemusí být výtka. Interpreti povrchnost můžou často přetavit v úspěšný obchodní model a záměrně na ní trvat. Takový hudebník si ale svou pozici musí přiznat a připravit se na výtky náročnějších posluchačů. Pokud je tomu naopak a s takovým repertoárem se tváří jako král ulice i objevitel Ameriky, logicky to nemůže dopadnout dobře.