To je i případ nejnovějšího klipu Martina Jakubce. Tenhle chlapík už se v masakrech objevil a může se zdát naprosto zbytečné o něm psát znovu, jenže opět dokázal posunout hranici a to, co dnes uvidíme, bude nová a směšná situace. Zdůrazňuji směšná, nikoliv vtipná. Nemá cenu cokoliv říkat dopředu, mrkněte na klip a pozorně sledujte ten text, který se v jeho průběhu objevuje.

Martin Jakubec roky dělá hudbu, díky které si po právu vysloužil nepochopení a odsouzení svých současníků. Ten kluk je jenom o rok starší než já a přitom neznám ve svém okolí ani jednoho člověka, kterého by Jakubcova tvorba oslovovala. Ono je to dané jeho zaměřením, rozhodl se dělat samohrajkovou umělou hudbu, zpívat o Jadranu a prodávat své desky přes Šlágr TV. To se pak nemůžeme divit, že si z něj mladá generace dělá akorát legraci. Novinkou však je, že se pokusil svou dosavadní kariéru obrátit ve vtip.

Říkat si Duo Námaha a natočit parodii na Šlágr TV, kde poběží titulky typu „kupte si předražený šmejd, dejte nám peníze a nic od nás nedostanete“, vtipkovat o tom, že hrajeme k tanci a poslechu důchodcům, to prostě Jakubci, který přesně tohle po večerech dělá a živí se tím, nemůže nikdo věřit. Je to plivání do tváře chlebodárci (nikdy by mě nenapadlo, že se budu zastávat Peterky a České muziky a hle – je to tady), který mu umožnil živit se hudbou a ve chvíli, kdy se Jakubec mrcasil v beznadějně hloupých estrádách, on jediný přišel a řekl mu: „Pojď k nám, můžeš zase vydávat desky.“

Hodit to všechno za hlavu, prakticky vyfakovat předchozího zaměstnavatele jenom proto, že zpěvákovi nabídli pořad na Markíze, kde si právě z tohodle má dělat legraci, to svědčí jak o mírně řečeno charakterovém eskamotérství, tak o tom, že Martin Jakubec coby autor a interpret nemá žádný koncept nebo vizi vlastní tvorby. Jde zkrátka jen za tím, co se namane. Řeknou mu „zpívej s Božankou seniorům o Jadranu“, tak jde a zpívá s Božankou seniorům o Jadranu. Řeknou mu „postav se před kameru a dělej ze sebe blbečka“, tak se postaví před kameru a dělá ze sebe blbečka. Ideální cesta, jak podminovat zbytek potenciální kariéry.