Rozmohl se nám tu takový nešvar. Jmenuje se zpívající youtubeři a po Dominice Myslivcové nebo Majkovi Pávovi (pardon, Pánovi) přichází se svou troškou do mlejna Freescoot. S tím zpěvem jsme to přehnali, u youtuberů platí, že jakmile se pustí do muziky, vlítnou přímo na rap. Čestná výjimka patří Hoggymu z hudebního dua Slza, kteří se rozhodli šikanovat scénu alespoň reálným zpěvem a skutečnými hudebními nástroji. To bychom měli širší představení nešťastné situace a teď se pojďme podívat na tu dnešní bombu. Ušní bombu. 

Telefony Alcatel, hadry Skippy, Svět dýmek a ohňostroje Krupička. Ti všichni podpořili výrobu videoklipu a Freescoot je uvádí jako partnery. Viděli vůbec, co podporují? Nezhrozili se náhodou nad výsledkem? Jestli ne, možná jim teď bude psát kvantum otřesných muzikantů, aby jim taky dali prachy na klip, když mohli zastřešit výrobu 10.4.98.

Freescoot se v písni chlubí, že mu na stěně visí stříbrný Youtube button za velký počet odběratelů. Škoda, že follow není flow. Freescootův rap je jeden nejrozsekanějších projevů vůbec, proti tomuhle klukovi to sází i Metrix. Autor se sice brání, že není raper, čímž tak trochu dopředu omlouvá prachbídnou kvalitu své produkce. Známe to všichni, jakmile je něco venku a lidi se tomu smějí, místo aby si sedli na zadek, přichází kouzelná výmluva: „Ale to je jenom sranda pro pár kamarádů.“No jo, chlapče, co na tom, že nejsi raper, když pak tenhle singl umístíš k prodeji na iTunes, Google play a dáš to na streamovací portály? Tohle je totiž ten kritický moment, kdy sranda přestává být srandou. Jakmile jde nějaké zboží do prodeje, musí podle toho být hodnoceno a poměřováno s jinými nabídkami na trhu i v konkrétním obchodu, tečka. A Freescootovo zboží je horší než falešné crocsy s nápisem Batia. Nejsmutnější je, že tohle si nějaká děcka stejně koupí, kvalita nekvalita. A to je ten masakr!