Ono se to tak na první pohled vůbec nemusí jevit, ale cca dvacet let nazpět vzniknul ve východní Evropě zvláštní hudební žánr, který se tam doteď těší obrovské popularitě, a kdo tam pojede, tak se tomu prostě nevyhne. Těžko ovšem ten žánr definovat, má podobu od synťákového ethno-popu až po turbofolk. Teď zamířím do vážných vod, jedním z typických prvků tohoto žánru jsou zpěvačky v roli submisivních poddajných objektů mužského alfa samectví. A tady vstupuje do hry Heidi Janků. To si nevymýšlím, na toto téma vycházejí čas od času seriózní studie a právě v rámci jedné z nich jsem se o tomto klipu dozvěděl.

Čechy a Slováky tato masakrózní vlna, která se prohnala Polskem, Ukrajinou a pak zaplavila Balkán, sice minula, nicméně v 90. letech si nešlo nevšimnout snahy některých producentů na ni naskočit a trochu se svézt. Tak vznikla právě ta slepá ulička, neboť na tuto snahu český posluchač reagoval vlažně a dnes nad tím jen pobaveně mávne rukou. Co si budeme namlouvat, žádné terno to nebylo, a Heidi tak nadále zůstává zpěvačkou jednoho hitu Když se načančám. Mimochodem, ten složil Jiří Zmožek.

Nijak náročný videoklip, holka myje auto a konec. Jak jste si všimli sami, je přitom nahá. Heidina pozadí se dočkáme až až, a jestli má scéna s řadicí pákou znamenat, že takhle při cestě z práce přemýšlí o svém milenci, je to vlastně takový oficiální štempl výše vyřčeného. Pokud se někdo bude snažit píseň Skandál bránit tím, že takovou muziku přece dělala i Kim Wilde, je to alibismus. Její image i repertoár je konstantní, Heidi Janků naopak s touhle věcí pouze koketovala s východními větry a buďme rádi, že se to nechytlo.