Přesně do této škatulky spadá narozeninová zdravice pro Karla Gotta, kterou natočila jeho manželka Ivana s dcerami. Kdyby mu to zazpívaly doma nad dortem, nedalo by se proti tomu říct ani popel. Soukromé video pro radost rodiny. Jenže ono to šlo do médií. Bulvár vlastně ten klip vzal s vděkem, jelikož je pro něj vždy lepší předhodit lidu nějakou takovouhle ptákovinu, než se patlat se sofistikovaným portrétem jubilanta. To myslím vážně, všimněte si, jak články o písni opanovaly český bulvár v poměru nad samotným jubileem. Ono je to ale cíleně vyrobené pro média a veřejnost, odpovídá tomu provedení klipu i obsazení. Michal David – proč? Co tam dělá? Je to přízeň, že je v rodinné zdravici? Ne, je tam pro diváka. A bráno touto optikou, je píseň čistý masakr.

Schválně jsem čekal pár týdnů, než jsem o klipu napsal, abych viděl reakce. Počet zhlídnutí je fascinující, zajímavé ale je, co na to říkají lidé. Často se jejich výtky obrací proti samotné Ivaně Gottové a vyjadřují jednoznačnou zlobu kvůli tomu, že si vzala našeho slavíka. Opět se ptám – co to má společného s písní? Co je komu do toho? Není to jedno, kdo si koho bere? Kdyby žil Gott s medvědem, budou se zlobit na medvěda? Tato povrchní negativita je jakousi zástěrkou proto, aby nemuseli přiznat, že to Ivana Gottová odzpívala na amatérku velmi dobře. Autotune to sice jistí, někde to ani ten nezachrání, ale bylo by fér místo těch negativních komentářů jí tohle fakt přiznat.

Druhá věc je samotná píseň, resp. český text. To je ryzí masakr, který nedává logiku. Nejsem si jistý, jestli Karel Gott někdy v roce 1949 snil o džínách. Gratuluji autorovi, který do textu protlačil obrat „sňatkem sis zkrátil stáří“. Ten dvojsmysl je hodně velké dloubnutí Ivaně do žeber. Co by se však dít nemělo, jsou narážky na mistrovo záletnictví ve spojení s dcerami. Když se zpívá o tom, že stále dost žen nevychutnal, a na to navážou dcery šišlající o nesplněných slibech, to je fakt hodně bizarní situace, která akorát nahrává na ruku posměškům bulváru. Takže až se příště bude točit video pro jubilanta, takhle ne, přátelé.