Můžete namítat, že už v masakrech byli. Ale já je sem dávám naprosto záměrně, protože dnešní video v kontextu s tím, co jsme si ukázali naposledy, získává hned další rozměr. Škarohlídové budou namítat, že web Maduaru je plný poměrně podivného materiálu vyvolávajícího pochyby, na druhou stranu – ta skupina byla dvě dekády nazpět (to to letí!) na poli československé diskotéky jakž takž výrazná, dá se tedy předpokládat, že z nostalgie si s nimi občas někdo na parketu zahuláká a mají na těch diskoškách a v barech pro koho hrát. Ano. Ale co je moc, to je moc, posuďte sami.

US Tour 2014, to zní hodně dobře, ne? Pokud má ale video lákat na šňůru po Státech, moc to z toho není poznat. Maduar nás nezvou na vystoupení. Oni se v tom videu snaží prodat někomu, kdo by o jejich vystoupení mohl mít zájem. To je zatraceně velký rozdíl a ve chvíli, kdy velkohubě lákají na turné po USA, ale ve videu akorát dávají avízo, že si je můžete objednat na večírek, tak to je zatraceně velká maškaráda. Abychom nekřivdili – kluci už mají na webu domluvené tři termíny (wow, to je tour!), takže tam opravdu poletí. Ale pozor, zahrají v kulturním domě našich krajanů, v českém baru v Chicagu a v další krajanské hospodě v Denveru. Pánové, sorry, ale opravdu tohle chcete nazývat „US TOUR 2014?“ Já si říkal, že by to po tom motorkářském srazu, kdy zpívali do asfaltu, byl nějaký moc podezřelý vzestup…

A pointa nakonec – vždyť z toho šla udělat tak nádherná propagace. Stačilo jen oznámit, že Maduar připravil v zámoří pár vystoupení pro krajany. Cítíte ten rozdíl?