Je tu Štědrý den, byla by škoda kazit si jej nějakou céčkovou muzikou. A taky by nebylo fér zlehčovat dnešní atmosféru nějakým vtipkováním na první dobrou, pojďme se proto věnovat tématu selfproma. Tématu, které se týká každého hudebníka, jelikož dnes je doba na DIY propagaci vlastně postavená. Michal Holeček pochází z Jaroměře a je DJ. Nebo spíš pouštěč písniček? Nechme ho v jeho roztomilém snění a nazývejme jej dál dýdžejem. Jenže starat se o zábavu na vesnických diskotékách, to je věc, když už ne náročná, tak jednoznačně těžká na vykonávání kvůli přemrštěné konkurenci. Kdejaký jouda s notebookem chce dnes dělat dýdžeje. A tak musí přijít na řadu promo, které vás od ostatních odliší (to v následujícím případě platí). Promo, které majiteli diskotéky řekne, že zrovna vy jste ten, koho si má pozvat. To v následujícím případě neplatí. Majkl ale evidentně věřil, že přichází s nejlepším propagačním videem na světě, a tak k němu nejdřív udělal zahřívačku.

Po zhlédnutí takového videa promotér vypíná prohlížeč a otráveně odchází, představa, že sedí u počítače a hryže si nehty, aby už už konečně viděl to veledílo dýdžeje Majkla, je velmi mylná. Žel, někteří si to stále myslí. A pak jako svou vizitku vypustí do světa následující věc.

Upřímně, není zrovna košer používat cizí písničku v něčem, co se označuje za propagační video. To je vyloženě dráždění hada bosou nohou, které může zablokováním Youtube kanálu pouze začínat. DJ Majkl avizoval vydání klipu v květnu, docela by mě zajímalo, co na tom do konce října dělali. Hospodský sál a okno na náves se zažloutlými záclonami za zády, to je kulisa, kterou si moc dýdžejů nepřeje. No a pak je tam samozřejmě spousta hloupých detailů, jako holky kroutící zadky úplně jinak, než hraje hudba, a tak podobně. Sečteno, podtrženo, DJ Majkl strávil půl roku prací na něčem, co ve výsledku takové dlouhé době neodpovídá, a navíc mu to pravděpodobně žádný úspěch nepřinese. Budiž to alespoň odstrašujícím příkladem pro ostatní, kteří něco podobného zrovna plánují taky.