Ano, vracíme se k Elmovi. Zařekl jsem se, že o tom klukovi už nic nenapíšu, ale to, co vydal tento týden, přeci jen stojí za rozbor. Poměrně názorně totiž ukazuje, jak pomíjivý je svět internetové pseudoslávy a jak smutné je, když se někdo k pomíjivému světu internetové pseudoslávy upne. Protože nikde jinde než na Youtube nikoho nezajímá. Už to interpreta staví do nevýhodné situace, kdy přestává dělat skutečnou hudbu a stává se virální postavičkou. To je potřeba prolomit, nikoliv podtrhnout. A Elmo sakra podtrhuje. Pojďme na věc.

Předem je třeba říct – za tohle se lze Elmovi velmi snadno vysmát. Přes to se přenesme a řekněme si pár vážných věcí, které jsou svým způsobem znamením fenoménu wannabe hoperů. Zaprvé se Elmo vydal cestou vydávání klipů a žádných koncertů. Ty nejsou spíš proto, že mu je nikdo nenabídne. Můj odhad. Ale pouze dělání klipů u nás zkrátka neznamená dělat muziku. Nemá smysl hrát si na rapera, když akorát sbírám dislajky. To, že sbírám dislajky, neznamená, že ostatní akorát závidí. Spíš to znamená, že prostě dělám blbou hudbu. Zadruhé nemá smysl se upínat k počtu views. Pokud není někdo aktivní hudebník, nekoncertuje, neprodává desky, nehrajou ho rádia, je mu počet zhlídnutí fakt naprd. Elmo se dostal do situace, ve které když přestane točit videa, zmizí jak pára nad hrncem. Místo fakování ostatních ten kluk potřebuje dělat i něco dalšího než svůj Youtube kanál, protože ten sledujou z valné většiny lidi, kteří se mu chtějí vysmát nebo ho potrollovat. To je cesta do pekel, i kdyby na benchi zvedal mamuta.

Velmi zajímavá je pasáž, kdy beefuje Řezníka a naznačuje, že je dál než on. Elmo, chlapče, prober se. Řezník má koncerty po celé republice, venku několik studiových desek, úspěšný obchod s vlastním merchem. Je opravdu špatný vtip říkat úspěšnějším interpretům, ať drží hubu, dokud nebudou tam, kde ty. No a abych dostál masakrózním závazkům, říkám rovnou – na tu tvou fabii mou mámu rozhodně nesbalíš.

Internet je dobrý sluha, ale zlý pán. Dělat ze sebe hudebníka a zároveň se upínat pouze k Youtube kanálu (a naprosto ignorovat zpětnou vazbu a namlouvat si, že kdo nesouhlasí, má akorát komplexy nebo závidí), to je od začátku běh hlavou proti zdi. Docela by mě zajímalo, o čem by Elmo rapoval, kdyby mu lidi nepsali negativní komentáře. Asi o tom, že se jeho holka líbala s jiným klukem. Tomu věřím víc, než že divačky dnešního masakru mají chuť na jeho párek. Touché!