Je to zvláštní, ale je to tak. Ten recept prostě funguje. Vezměte béčkové až céčkové interprety, vložte jim do úst známý repertoár, a on už to někdo koupí. Stačí, aby to měl před čumákem místo desky původního interpreta. A tak se zrodil i Jozef Ivaška. Dají se sice vyhledat informace, že je prý operní zpěvák, ale ruku na srdce, to by se, švec jeden, jistě držel svého kopyta. Místo toho jde pravděpodobně jen o dalšího pěšáka toužícího po světě šoubyznysu. A šoubyznys jeho volání vyslyšel. Nejprve malá ochutnávka.

Tady už se pohybujeme skutečně u dna hudební zábavy. To už není ani Gott pro chudý, tohle je prostě ždímání suchého hadru. Jozef Ivaška zpívá jak postava z večerníčku, tancovat neumí, frázování mu ujíždí, až to tahá za uši, a ten hekot na konci, na to si opravdu počkejte. Čpí z něj snaha ještě na stará kolena zažít trochu té slávy a vyprodat Lucernu, což nelze interpretovi zazlívat – touha je hnací motor zpěváka. Horší je to převedení do praxe, které prostě selhává na plné čáře. Je to mizerná nahrávka, instrumentální stránka není nic než karaoke, video je šité horkou jehlou, kdy ani kameraman ani režisér neví, že zády k publiku nezpíváme. Stafáž v podobě holek taky nic moc, asi jim předem neřekli, co a pro koho vlastně budou dělat. A ty prostřihy z pořadu, asi něco jako Caruso show, tam jsou vyloženě do počtu, aby bylo vidět, že pan Ivaška byl taky v televizi.

Platí to samé, co u minulého masakru. Jakkoliv lacině provedené to je, jakkoliv nekvalitní se nám to může zdát, své místo na slunci taková produkce má. Někomu se vyplatí to dělat. A někdo to skutečně konzumuje. Jozef Ivaška dokonce koncertuje, například koncem června město Likavka zažilo „koncert Jozefa Ivašky a jeho hostů Evy Pilarové a Milana Drobného“. No, to se asi paní Pilarová divila, jestli tam rozjel Lady Karneval.