Ale že by šla situace až tak daleko, že se budou klonovat interpreti, kteří na trhu stále úspěšně působí? Ano, ve větší či menší míře se čas od času děje, že se kopíruje nějaký model, ale pokaždé má něco navíc. Něco, čím se odliší. Velká vydavatelství investují do produkce velké peníze a ano, pak si podle toho ve výsledku jednotlivé interprety (kteří měli za úkol vyloženě zaplnit díru na trhu) pamatujeme, máme je s něčím spojené. Čtvrté nebo páté největší české vydavatelství Česká muzika však dělá produkci lacinou. Nelze se pak divit, že se slévá do jedné velké samohrajkářské kaluže, kde jsou si všichni podobní jako vejce vejci (diváci budou namítat, že tam rozdíly vidí, ale ti u toho sedí furt).

Česká muzika však dnešním dílem HM boří definitivně hranice hudebníků na míru a přichází s praxí, kdy jednoho úspěšného interpreta prakticky naklonuje a snaží se to oboje prodávat zároveň.

Duo Yamaha netřeba představovat. Otec Alfonz a syn Marián Kotvanovci už nějakou tu dobu straší na obrazovkách Šlágr TV coby samohrajkové duo, kdy na klávesách zmáčknou play a pak do obludných podkladů zpívají cokoliv. Od lidovek po táborákovou klasiku. Nejzajímavější na nich je, že se teď přejmenovali na duo Jamaha. To předtím asi pro papučové diváky byla moc velká exotika.

Duo Naživo si představit musíme. Otec Jan a syn Antonín Šauerové na obrazovkách Šlágr TV nově straší coby samohrajkové duo, kdy na klávesách zmáčknou play a pak do obludných podkladů zpívají cokoliv. Od lidovek po táborákovou klasiku. A vypadá to takhle.

Duo Jamaha přes kopírák, fakt. Na tomhle se nedá najít skutečně NIC pozitivního. Ten kluk neumí zpívat, štáb mu neřekl, na kterou kameru zrovna jede, tak se furt kouká někam jinam, text je strašný blábol a ani nevychází rytmicky. Čert vem ale hudbu, od České muziky prostě kvalitu nikdo nečeká. Důležitá je jiná věc. Naživo je jen prachobyčejný klon dua Jamaha, svého času nejprodávanějších interpretů vydavatelství. Vypustit do světa takovou nápodobu, která po hudební stránce navíc dře bídu s nouzí, a prodávat to těm nebohým ovečkám, co sedí u televize a kupují a kupují, to je další posunutí hudebního dna o kousek níž. A to jsem se zařekl, že už o Šlágr TV psát nebudu, protože není o čem. Ale oni se stále překonávají.