Propadneme se v čase do roku 2000, kdy vznikla zvláštní formace tří holek říkajících si Koule (nebo Koooule). Dámy postavily své promo na tom, že jsou tři pořádný holky krev a mlíko a že se za to nestydí. Budiž, jenže když to někdo omílá pořád dokola, má o tom všechny písničky a v podstatě neumí upozornit na nic jiného, začne to být hodně rychle nuda, z nudy pak hodně rychle prázdná marketingová nálepka. I přesto Koooule vydaly dvě dlouhohrající desky, natáčely klipy, hrály se v hitparádách, vystupovaly v televizních zábavních pořadech od estrád Petra Novotného přes Prima vařečku až třeba po Peříčko. Což je show, do které nemohl žádný normální muzikant jít. Konec historie, pojďme si poslechnout, s čím tenkrát holky takhle válely. A musím naprosto bez ironie upozornit, že vás z toho může rozbolet hlava. Ano, až tak blbý to je.

Klasická šoubyznysová vata – vemte známé melodie, napiště k nim jakože legrační (rozuměj kolosálně stupidní) texty, prožeňte to diskoaranžemi a on už si to někdo koupí. Fakt, že třeba druhou desku Koooule vydalo BMG, svědčí o tom, jak přitroublou muziku u nás někdo ochotně podporoval i konzumoval. Trochu to připomíná Maxim Turbulenc, který primitivní obsahovou stránku omlouvá tím, že svou hudbu nabízí akorát dětem pro zablbnutí si. Dobře, tam to pochopit jde. Ale Koooule soudě podle textů (i třeba jejich holých zadnic na desce) mířily spíš na dospělé publikum. Je proto velkou záhadou, kdo si tohle skutečně pustí.

Nějaký chlap cestou do práce v autě? Skutečně? Nějaká žena v autě cestou do práce? Nebo si doma pár sedne a pustí si to na začátek příjemného večera? Koho asi tak může bavit poslouchat text o tom, ať se, chlapečku, neostýcháš, přestaň mi šahat na rameno a pojď si raději za garáží vrznout, ať se pak můžeme vrátit ke guláši? Navíc s tak prostoduchým hudebním podkladem? Je poměrně pozitivní zpráva, že tyhle hloupoučké projekty s nástupem nové dekády vymizely. Z naší společnosti však nezmizel nevkus, který interpretům typu Koooule dával příležitost být za větší hvězdy, než většina skutečně talentovaných a pozoruhodných muzikantů.