Plným jménem Kapesní kapela Kapka, abychom byli přesní. Kapesní proto, že se vejdou klidně i k vám do kapsy, haha, to je fór, co, paninko? Nejsou na Masakrech poprvé, vlastně jde o známou firmu. Kdysi mi pan zpěvák volal, abych stáhnul článek, že prý když si zadá Kapesní kapela Kapka do vyhledávače, vyjede mu nejdřív odkaz na můj článek a pak až na web jeho skupiny, čímž mu prý ubližuju v podnikání. Inu, nesmazal jsem, ale celá ta situace pro mě byla důkazem, že dotyční se berou vážně. Že hrají za peníze a pečlivě si hlídají, aby hrát mohli. Aby na ně lidi chodili. Aby platili peníze za cédéčka a za lístky na koncerty, kde se pak hraje přesně tohle. Varuju vás, je to rychta.

Kdo neviděl, neuvěří. Já na to zíral s otevřenou pusou, a to jsem zvyklý na hodně věcí. Tady je špatně úplně všechno. Zvuk, klip, nasvícení, produkce, všechno. Fascinující hudební výkon, tahle dvojka. Obludný umělohmotný zvuk automatických bicích i kytary zmutované v synťák zmutovaný v tahací harmoniku. To vše umocňuje fakt, že se ti dva tváří, jako kdyby opravdu hráli. A moc jim to nevychází, chudák paní bubenice, ta doslova neví, která bije. Pan zpěvák za volantem s cigárem vypadá jako opilý Ruda Pivrnec, protože si nedovedu představit střízlivého řidiče, který by si tohle za jízdy pustil a zpíval. I když… u nás je možné ledacos.

A jsme u toho. Tohle totiž opravdu někdo poslouchá a kupuje. Nenáročný posluchač a otupělý posluchač jsou dva rozdílné pojmy. Není nic špatného na tom, hrát nenáročnou muziku. Ne každý hudebník se rodí pro to, aby sbíral hudební ceny. Ale tahle hymna kamioňáků, tenhle jižanský rok ze svitavské lidušky, už je tak daleko za hranicí snesitelné jednoduchosti, že nad tím zůstává rozum stát. Opakuji, nejde o recesi, ti lidé svou hudbu myslí smrtelně vážně a jdou s ní na trh. A trh co? Trh po ní skutečně sáhne. A to je ten masakr.

Závěrem bych dodal, že na webu www.zlatydavid.cz běží nominační fáze a v kategorii nejhorší kapela můžete klidně hlasovat pro Kapesní kapelu Kapka. Za tohle si to určitě zaslouží.