Lukáš Kobza je dýdžej a moderátor. Budiž, mluvit do mikrofonu je sakra těžká věc a kdo to umí, může na sebe být právoplatně hrdý. Jenže když se člověk, který roky akorát provádí hitparádou a načítá jingly, rozhodne zpívat, je to jako běžet hlavou proti zdi. Všichni si moc dobře pamatujeme na softrap Leoše Mareše. Pokud si myslíte, že jeho zamilovaná hudba bylo to nejhorší, co nás mohlo potkat, jste na omylu. Leoš Mareš byl dne 31. března 2016, kdy Kobzův singl Den co den vyšel, oficiálně překonán. 

Tady je špatně snad všechno a lidé, kteří se na klipu podíleli, jsou zralí do jednoho na ručník. Snad s výjimkou chlapců z kvarteta Arrhytmia, kteří jsou, co jsem podle jejich webu pochopil, takovou malou českou kopírkou skupiny Apocalyptica. A vůbec, i ti by měli šoupat nohama, protože se konečně rozhodli podílet na tvůrčí produkci a rovnýma nohama skočili do smradlavé kaluže jménem Den co den.

    Lukáš Kobza neumí rapovat, řekl mu to vůbec někdo? Text je prostinká rýmovačka hodná žáka osmého stupně základní školy, a to nejen díky pubertální narážce na orální sex a vločky k snídani, ale především skrze obraty, které snad nikdo jiný nepoužívá ani je nikdy neslyšel. Chudák slečna, od této chvíle si ji lidé budou pamatovat jen jako tu, co neumí zpívat anglicky. Režisér a jeho tým by taky měli zpytovat svědomí, protože jejich práce je amatérská až na půdu a pokud si řekli třeba jen o desetikorunový honorář, je to drzost. Křiklavě je to vidět v čase 2:00, kdy slečna Michaela dotancuje zády až k Lukášovi a aby to nevypadalo, že do sebe vrazili, snaží se to oba zachránit euforickým zdvižením rukou do vzduchu. Vážně, tohle je klenot. Režisér měl buď scénu přetočit, nebo vymyslet jinak. 

    Takhle bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Podstatné je, že skladba Den co den i přes svůj křiklavý amatérismus začíná prosakovat do médií. Pravda, zatím jen regionálních, ale kdo ví… Docela by mě zajímalo, jestli si Lukáš Kobza svůj singl pouští v rádiu nebo na dýze. Pokud ano, lituju všech, kdo jsou zrovna na parketu.