Protože co jiného může být společný duet Božanky a Martina Jakubce, který vydali jako letní hit? Vlastně masakr na třetí, letní hity jsou taky kapitola sama pro sebe. Ačkoliv tito dva interpreti spadají pod Českou (Slovenskou) muziku, dávno předtím to zkoušeli každý sólově. O generaci starší Božanka toho má za sebou už přecijenom víc, pan Jakubec to dohání životem renesančního člověka, protože se představuje nejen jako zpěvák, ale třeba i politolog(!). V jednom rozhovoru prozhlásil, že písničky ze 70. let jsou jeho nejoblíbenější parketa a to tak nějak charakterizuje celý jeho repertoár. Dlouhodobá spolupráce s Božankou bylo jen logické vyústění věci, neboť těžko říct, kdo jiný by se nestyděl ukazovat s ním v bulváru a naopak.

Pojďme si pustit jejich nejnovější singl nazvaný Srdce túži.


kterak jeli přes půl Evropy, aby pak před kamerou šlapali zelí

Takže předně – není to letní hit, ale prachobyčejný kolovrátkový Jadran. Specifický žánr pro nenáročné posluchače, kteří si tohle doma pouští a pak se zasní, jak se loni kodrcali Karosou do Dubrovníku. Příšerná úroveň naprosto všeho od zpěvu přes zvuk až po natočený materiál vybízí k otázce, zda je důstojné utrácet za toto peníze. Jistě, proti gustu žádný dišputát, ale v tomto případě by každý jistě našel tucet jiných možností, jak naložit s časem.

Pohled na Božanku s Martinem, kterak jeli přes půl Evropy, aby pak před kamerou šlapali zelí, je opravdu hodně žalostný. Božance to nemá smysl vytýkat, tohle zpívala vždycky, ale z Jakubce, který nebude o moc starší než já, je mi stydno. Takhle se nakrucovat pro kousek pozornosti o jednu či dvě generace staršího publika, to už zavání až obsesí po jakémkoliv ukojení ega. Je to jeho volba, ale aby pak ve čtyřiceti nezjistil, že už ho nechají dělat jenom teleshopping.