Maco Berger už se tu objevil. Jeho mix vesnického bigbítu s ještě vesničtějším bigbítem, který to dotáhl až na Óčko, by si cestu do Hudebních masakrů našel cestu i poslepu. Nehledě na to, že zpívá v Kabát revivalu, což je masakr sám o sobě. O to větší překvapení pro mě bylo, když na poslední studiovku zařadil píseň nazvanou Hudební masakry. Ne že by to byla nějaká velká čest, ale ušima jsem zastříhal, to se ví. Po Leo Beránkovi a Elmovi se tak objevil další interpret, který na kritický postoj vůči produkci reagoval natočením stejně marné produkce, navíc s osobním podtextem. Pojďme se podívat, co vzkazuje Maco.

Inu, zasmál jsem se, ne že ne. Viset v řeznictví na stěně a nechat si hrozit sekyrou, to se mi ještě nikdy nestalo. Je tak trochu škoda, že Macovi není plně rozumět, člověk musí opravdu hodně špulit uši a nakonec stejně některé věci ani nedávají smysl. Rozhodně ale pobavila kapela včetně zpěváka, protože nosit svoje vlastní triko je takový zajímavý jev českých agro rockerů, nikoho jiného než vesnickotancovačkové skupiny jsem to neviděl dělat.

V tom klipu je všechno. Řezník, krávy, kapela na pódiu, zpívající holčičky, liduška, doutníky, urážky i výhružky. Proč ne, každý se vyrovnáváme s kritikou po svém. Jenom Maco Berger ale dokázal svou reakcí to, že byl do masakrů kdysi zařazen spravedlivě. Docela by mě zajímalo, jestli teď sedí v hospodě a plácá se s klukama z kapely po zádech, jak to tomu Pražákovi nandali. Tož, chlapci, akorát jste mi poslali vodu na mlejn a já vás opět vítám v archivu hudebních obskurit.