Ve chvíli, kdy vzniká tento článek, má video 84 000 zhlédnutí, což je ani ne po týdnu na Youtube poměrně obdivuhodný výsledek. S hodnocením je to tak půl napůl, ale na rozdíl od jiných expertů se kluci nebojí si tam ty hlasy i komentáře nechat, to se cení. Každý boyband má svůj příběh, tady se prý čtyři hoši mezi sebou vyhecovali, aby založili skupinu. To je velmi zajímavá informace, protože Milan je z Ústí nad Labem, David z Brna, Marek z Nového Jičína a Števo dokonce ze slovenské vesničky Litmanová. V době sociálních sítí je sice možné všechno, ale aby takhle rozložení kluci založili skupinu, to už je moc průhledná story. Všichni čtyři se hudbě více či méně (spíš méně) věnují, zkouší to na talentových soutěžích nebo dělají křoví u akcí typu vypouštění lampiónů. A právě přes tohle si je někdo musel najít. Někdo, kdo je jednoho po druhém kontaktoval, dokázal je nahnat do studia a teď se snaží nakopnout další uměle vytvořený boyband. Nejprve si pusťme video, vysvětlení si schovám na závěr.

Nejsem si jistý, nakolik na holky fungují čtyři kluci v zoraném poli. Ale ještě blbější režisérův nápad byl hodit mezi ně kopačák, to ho fakt nenapadlo, že běhat za míčem na takovém místě je o kotníky? Třeba se chtěl pojistit, že když nebude hit, bude aspoň virál v Darwinových cenách. No nic, pojďme k hudbě. Hoši moc zpívat neumějí, to je slyšet téměř okamžitě. Proto jsme se dočkali hromady autotune omáčky, která vlastně šikovně kryje lacině nabrané hudební podklady. Za pozornost stojí i text, jehož autorem je David Škácha, toho času člen Lunetiků. Mimo berličky a klišé obsahuje i slušnou dávku nesmyslů, třeba „zase navždy zůstaneš krásnou“. Navždy je jen jednou, druhý pokus může trvat, ale navždy už se nekoná. Slunce noční oblohou moc nezáří a ne, nesnažte se mi tvrdit, že to má být oxymóron. Ten, kdo rýmuje vlasy/asi, zábavná/půvabná nebo oči/točí, oxymóron do textu nedostane, to je prostě nad jeho tvůrčí kapacity. Nemluvě o cílovce, která tuhle hudbu bude poslouchat (a podle komentářů je těch děvčat dost), na oxymórony v textu ani není zvědavá.

    Abych se dostal k pointě článku a k otázce, co vlastně mají MADS znamenat. Odpověď je velmi jednoduchá. Stojí za nimi Royal Production. Tedy agentura, která už do světa vypustila hromadu masakrózních, laciných, odfláknutých singlů. Klipů zmizelých v propadlišti dějin, interpretů, na jejichž jména si dnes nikdo nevzpomene. Jen v masakrech jejich tvorbu archivujeme. Pat Crycheer, Sharkass, Diamond Cats, Mirage, Dappro. Všechno nehvězdičky bez jiskry, jejichž hudba proplula internetem jako roztomilý virál a zapadla. A klukům z MADS bych chtěl vzkázat, že se k nim zatím akorát zařadili. Takže ať si klidně jdou za svým snem, ale nedělají si moc iluze.