Marcel Zmožek je zvláštní typ zpěváka. Představuje totiž model, kdy nejen že jablko nepadlo daleko od stromu, ale kde syn je vyloženě mladší kopií svého rodiče. Jeho otec Jiří totiž zpívá taky a oba jsou jak přes kopírák, od vzhledu přes hlas až po uťáplý a nudný repertoár. S tím rozdílem, že Jiří Zmožek měl svého času jeden jakž takž hit (tak ho pro jistotu vydal ještě ikskrát na několika dalšch deskách). Marcel žádný hit nemá, zato však začal spolupracovat s dalším druholigovým zpěvákem Josefem Zochem. Nejen, že si je lze objednat na vystoupení, oni dokonce vydali u České muziky soubor 4cd a 2dvd, takže si je můžete doma pouštět do zblbnutí. A vypadá to nějak takhle.

Málokdy se mi stane, že se při sledování videa cítím opravdu trapně, ale tady tomu přesně bylo. Stud za ty dva pány mě polil pár vteřin po začátku a od té doby se snažím marně přijít na kloub tomu, kdo za dvd s takovým obsahem dá ochotně své peníze. Lacinost na nás křičí z každého záběru, od opravdu velmi bídné synchronizace zvuku s obrazem (ono je to vlastně dobře, jen pan Zmožek se netrefil, ale proč to přetáčet, když to lidi stejně koupí, že?) až třeba po kulisy pláže. Ošklivý záběr do řady stanů od břehu k silnici jde proti jakékoliv logice, celé to umocňuje absence turistů. V dubnu je sice u moře kosa, ale zase levné ubytování, tak to tam pojedem natočit, čert to vem, že na pláži nikdo nebude.

 Naprosto zbytečný je křepčící Josef Zoch, který nezazpívá ani hlásku, ale jednou měli natočit společné dvd, tak tam asi něco musel dělat. A tak zatímco Marcel Zmožek připomíná šviháka lázeňského, Zoch je tak trochu v kontrastu, ještě stopky na krk a vypadá jako trenér moldavské reprezentace ve skoku do díry. Laskání parťákovy kravaty mezi prsty působí divně, dvoje brýle na nose napovídají, že pánové měli za každou cenu udělat nějakou srandu, ale zoufale nevěděli, co přesně.

Nejhorší je ovšem fakt, jakým způsobem se zde pracuje s hudbou. Pokud vás hned v úvodu zarazilo slovo Šlágřík, nejste jediní. Jde o nucenou a násilně našroubovanou náhražku původní verze, která místo obdivu ke Šlágr TV vyznávala lásku rádiu Blaník a jeho posluchačům. V podstatě reklamní píseň na zakázku. Marcel Zmožek tak vyměnil pár slov a vyrazil mezi lidi prodat tu samou věc podruhé.

To už zavání hudební prostitucí.