Na svědomí ji mají Marie Pojkarová a Bohuš Matuš. Tito lidé spolu s pár dalšími třetiligovými zpěváky táhnou károu lidové zábavy po hospodách, kde zpívají pro potěchu těch opravdu nejnenáročnějších. Například tady, nelekněte se grafiky. No a formě zábavy taky odpovídá míra profesionality, která se promítá do videoklipů. Láska je nádherná pochází z loňské desky Marie Pojkarové, a jakkoliv rozumím námitkám, že je tato paní snadný terč, napsal jsem tento díl s ohledem na něco trochu jiného. Pozorně sledujte klip, pokud to vůbec pozorně sledovat jde.

Hudbu nemá smysl komentovat. Fanoušci Marušky by to asi nazvali nadčasovou hudbou, ve skutečností to ale zní jak podklad do titulků Rukojmí v Bella Vista. U této zpěvačky je to ale standard a těžko jí vyčítat, že tohle hraje. Líto je mi spíš těch, kteří za to dávají peníze, ale nevadí.

Všimněte si spíš zarážejícího klipu. Stažené slunečníky, zavřené krámy, nikdo na pláži, slunce přitom vysoko na nebi. To napovídá, že video jeli natáčet někdy mimo sezonu. Co na tom, že na prázdný pláži budeme vypadat blbě? Hlavně, že v říjnu jsou levný hotely! Komický je pak moment v čase 1:10, kdy mizérii toho všeho korunuje záběr na prázdné náměstí, přes které akorát proběhne pes. To je jak z kovbojky, čokl uprotřed prázdného města a někde za sudy schovaní bandité. Teď vážně, bizarnost celého videa korunují podivné scény mající za cíl vyprávět něco jako příběh lásky. Třeba ta u stolu. Bohuš koketně pozdraví blondýnu. Věštkyně něco vyčte z karet blondýně. Blondýna pak chytne Marii za vlasy. Bohuš má hlavu v dlaních. Marie se vymaní ze sevření a začně se zlobit na někoho do kamery. Pak zase sedí s Bohušem a zpívají. Cože? Někdo by to asi označil za humor. Legrace, proti které je i Troška Bergman své generace.

Teď vážně. Marie Pojkarová se stala pevnou součastí českého šoubyznysu. Toto je pro určitou část posluchačů profesionálně odvedená práce, které jsou ochotní věnovat svůj čas i peníze, o křtu desky psal bulvár i regionální deníky, stejnou pozornost věnují jistě i videoklipu. Marie Pojkarová zdůrazňuje, že dělá zábavu, ironii, recesi. To však může být jen alibismus snažící se zahrát do outu fakt, že její produkce je taková, jaká je.