Jde o zkratku – Matláškovic rodina. Nápadité. Maminka, tatínek, dcera, syn a kámoš na baskytaru. Pro familiérnost a úzký kontakt s publikem mají i své přezdívky Ája, Racek, Smajlí a Tesák. A protože je to kapela, která toho hodně zažila, na webu mají dokonce tři varianty téže rubriky (O nás, Historie, Bio). Kdo se v tom má vyznat? Teď ale k jádru věci. Matláškovi se těší mediální podpoře, hrají je rádia, v březnu vydali druhou studiovku, o koncerty taky není nouze – jen v roce 2014 jich odehráli a mají domluveno něco přes čtyřicet, a to jsme teprve v půlce. To všechno už jsou poměrně jasné výsledky určité práce a především odezvy ze strany posluchačského zájmu. Pojďme se tedy podívat, jak vypadá jejich repertoár.

Jestli si nějak představuji bezpohlavní hudbu z kosmického bezčasí a bezprostoru, tohle by tomu tak nějak odpovídalo. Opravdu, tohle jde těžko časově někam zařadit. A už vůbec bych něco takového nečekal v roce 2014. Tohle je prapodivný kříženec Kelly Family a Pavla Horňáka. Nabízí se otázka, co je lepší. Laciný klip nebo žádný klip? Já tvrdím, že, druhá možnost, ale vysvětlujte to někomu, kdo chce mermo mocí mít na netu video i za cenu odfláknutých záběrů, do kterých leze nápis Půjčovna lodí. Tady je skutečně vidět, že nic než „pojedeme do Prahy, půjčíme si loď a na Vltavě něco natočíme“ připraveno nebylo. A co má znamenat ten začátek?
    Korunu tomu všemu nasazuje text. Když to Tesák odpálí už na začátku rýmem nebe / tebe, tušil jsem průšvih, ale takovou přehlídku banalit, klišé a nesmyslů jsem ještě neslyšel. Textařské vrcholy v podobě nevím / povím nebo vidím / stydím můžeme ještě taktně přejít s tím, že je autorovi šestnáct let. Ale u obratu „Amorův šíp mi zasáhl pleť“ už tatínek mohl škrtat a říct, že je to nesmysl.
    Jakkoliv prostoduchá se tato hudba jeví, platí výše řečené – Matláškovic rodina není skupina bez zájmu. Jen během tohoto měsíce je čeká několik koncertů od Ostravy po Jindřichův Hradec. Docela by mě zajímalo, za kolik jezdí. Čistě pro porovnání s nějakou klubovkou. A taky si všimněte, kolik sponzorů v klipu i na webu uvádí. Opravdu za to ta hudba stojí?