Martin Jakubec byl v Hudebních masakrech už několikrát. Po zásluze, patří do masakrózního panteonu a jeho záběr je neuvěřitelně široký. Od znásilňování lidovek po disko, od opěvování Jadranu po jihnutí při pohledu na Tatry. Ale zatímco doposud se jevil pan Jakubec jako taková figurka vzdálená v oparu jeho mediálního snu, jako neškodný samozvaný bezpečnostní expert a politolog, který čas od času vydá brakové cédéčko, nyní přichází tvrdý střet s realitou. Video pochází z jeho oficiálního kanálu a slouží jako propagační, má za cíl nalákat další a další lidi, aby následovali příkladu těch v klipu.

Hudební masakry dělám nějaký ten pátek, překvapí mě proto už máloco. Zas a znova ale nevycházím z údivu nad jednou věcí. Že je okolo nás masakrózní nabídka, oukej. Ale ta poptávka, ta vůle za to platit, a připravit tak půdu pro vznik nových a nových masakrů, ta mě nikdy nepřestane překvapovat. Možná si to zbytečně idealizuji, ale svatba, to je důležitý moment, který většina z nás zažije jednou (dvakrát, třikrát a tak dále, ale to bych nikomu nepřál) za život. Je to okamžik, na který se pak léta vzpomíná, vypráví se o něm dětem… No a dětičky se jednou budou ptát: „Maminko, tatínku, proč jste si ze všech interpretů na Slovensku vybrali zrovna Martina Jakubce?“ Mám pochopení pro to, že svatebčané se chtějí bavit. Chtějí si „zabékat“, trsnout si na Macejko, macejko, ale to jim přece může někdo pustit z kazeťáku. Proč zaplatili někomu, komu se směje půlka Slovenska, aby jim to přijel zpívat na halfplayback?

Inu, protože oni jsou ta druhá půlka. Nenároční posluchači, kteří Martina Jakubce opravdu považují za hvězdu a jsou šťastní, že tento pán, kterého znají z televize, si udělal čas a rozhodl se sestoupit z nebes mezi ně, obyčejné smrtelníky. Za několik stovek eur, samozřejmě. A pro pana Jakubce je to naopak hnací motor k další tvorbě. Cítí se být milován, žádán, takže bum ho, tady máte mé nové agro disko album…