Není to tak dávno, co bulvár touhle trojicí poměrně intenzivně žil. Od Maxíků totiž odešel jeden z původních členů a nahradil jej neznámý týpek. Nikdo netušil, proč k tomu došlo, skupina mlžila, ale čtenáři byli celí žhaví, jak to bude dál a jestli ještě někdy Maxíky uslyší, až vyrazí s rodinou o víkendu do šopingu. Uslyší. Maxíci jsou moc rozjetý byznys na to, aby kvůli kamarádství hodili do muziky vidle. Jisté je, že v nové sestavě potřebovali nějakou hyper super mega pecku, něco, co se zaryje lidem pod kůži a všichni budou vědět, že Maxíci jsou zpátky. A tak přišla píseň Umbaj. Pojďme na věc, ale varuju vás, ten poslech skutečně bolí.

Skladba je prezentovaná jako letní hit. Budiž. Na táborových diskotékách se to asi hrát bude. Fascinující je ale zapojení TV Nova, která do natáčení klipu zaháčkovala moderátory ranního vysílání. Nerad bych tady psal o něčem, co neznám, a tak se raději zeptám – pokud někdo sledujete Snídani s Novou, povězte mi, jak často se tam v posledních týdnech tahle skladba objevila? Tipoval bych, že docela často.

Singl jako takový je čirá lobotomie, stejně hodnotná, jako kdyby v refrénu zpívali brekeke budliky. Pouze na Youtube posbíral klip za dva týdny od zveřejnění přes 70 000 zhlédnutí, což je výkon, o kterém si může většina našich kapel nechat zdát a vypadá to, že půjde o jeden z nejúspěšnějších singlů Maxíků vůbec. TV Nova to prostě umí do lidí dostat. Ale kultura to teda moc není. Spíš hodně nízké tanyny. Tak uvidíme, s čím přijdou Maxim Turbulenc dále. Tenhle masakr ale hned tak někdo nepřekoná.