Tentokrát zabrousíme spíše do filmu, pravda, ale bezpochyby sem také patří, protože to bude hodinu a půl trvající masakr. Název je jasný jako facka. Žádný prostor pro představivost, žádné dvojsmysly, prostě Decibely lásky a všichni víme, na čem jsme. Michal David je bezpochyby fenomén. Jeho comeback po Naganu jej vynesl do výše, kde stihnul vystřelit kotvy a zahákovat se dřív, než začal zase padat dolů. Současná vlna popularity tak vlastně není vůbec vlna, ale konstantní klidná hladina, která se pomalu mění v obludný bažinec. A fakt, že mu do kin nyní půjde nový film, vlastně jen podtrhuje tu neotřesitelnou pozici, jakou získal. Pojďme si pustit trailer.

Pochopili jste z té ukázky něco dalšího, než že se tam bude tančit, pusinkovat a koukat na Lucku Vondráčkovou? A pokud platí, že ty nejvtipnější repliky si filmaři odpálí pro namlsání fanoušků už v traileru, tak ten závěr videa člověka spíš děsí.
Když Michal David během svého turné se symfonickým orchestrem(!) před pár lety prohlásil, že se začíná točit třetí Diskopříběh, nevěřil jsem vlastním uším. Nechápal jsem, jak to může stále někoho zajímat. Ale byl jsem naivní. Když v roce 2016 chtějí lidé poslouchat normalizační popinu, je logické, že se rádi podívají na pokračování normalizační slaďárny.
Proto je jen otázkou, kolik lidí do kina přijde. Tisíce to nebudou, desetitisíce taky ne. Hádal bych to o ten řád výš, jsme přece země, kde se nechodí na Třeštíkovou, ale na Trošku. Že se ale blíží mediální vlna, která se s filmem potáhne, na to bychom se měli připravit. V hlavních médiích se Decibelům lásky nevyhneme, a s tím se možná potáhne i intenzivnější rotace v rádiích. O tom, že se o filmu budou bavit vaši známí nebo lidé v tramvaji, nemusíme pochybovat. Tak zadržte dech a vydržte, přátelé, ony ty Decibely lásky za dva měsíce zmizí z kina a pak si na ně už nikdo nevzpomene…