Hynek Tomm je zvláštní úkaz. V českém šoubyznysu se drží poměrně dlouho a vlastně bychom jej mohli považovat i za poměrně populárního zpěváka, ačkoliv neměl nikdy pořádný hit, o solidní desce nemluvě. Jenže český posluchač je nenáročný a cesta do jeho srdce vede i jinudy, než skrze snahu zaujmout kvalitní hudbou. Hynek si tu popularitu prostě vyzpíval – počínaje vystupováním v pofidérních estrádách přes zpívání na plesech až třeba po různé benefice a zájezdní talk show po okresních divadlech. Jeho největším úspěchem bylo nazpívání titulní písně k filmu Kameňák 3, tudíž žádné terno. Přesto se Hynek dnes objevuje v pořadech typu VIP zprávy, rozdává autogramy a tak dále.

Mr. Future je naopak absolutně neznámý interpret, o kterém neví nikdo nic. Jediná stopa nás zavede na jeho facebookové stránky, na kterých dokázal od února sesbírat dost vypovídajících osm lajků. Tak hlavně, že měl už od začátku jasno v image. Nenechme se zmást tím, že singl Jediná vteřina slyšelo už téměř 40 000 lidí (počítáme oba kanály, na kterých je umístěn). Pokud nezamířili na Futurovy stránky a nezačali je sledovat, dokazuje to jen a pouze to, že je prostě ten zpěvák nezajímá a ani negativní reklama není pro něj reklama, i když si to on a spousta jemu podobných může myslet. Není se čemu divit, vydat v létě roku 2013 takovou věc je asi tak stejně zajímavá činnost, jako snažit se prodat svazek Haló novin z loňské okurkové sezony.

song poplivanej jedovatou slinou

Hostování Hynka Tomma asi nemá smysl řešit, jednou mu bulvár začal říkat český Bocelli, tak teď dělá všechno pro to, aby mu tak říkat nepřestali. Zajímavější je z pohledu masakrů Mr. Future – jeho rap je tak špatný, že Leoš Mareš je proti němu umělec. To nemyslím ironicky, přesně takhle moderátor rapoval před deseti lety, ale aspoň se vyhnul rýmům typu holky / školky. Jediná vteřina je pravděpodobně píseň o zlomeném srdci s nejhorším textem vůbec, pasáž už ji neuvidím, už je v jiným světě / přitom jenom měla odjet na neděli k tetě je totální naivismus. Marná sláva, Mr. Future není Jiří Suchý a Youtube není Semafor, aby mu takové veršování prošlo.

Možná bychom to mohli brát jako nějaký sofistikovaný humor. Možná hudební trolling. Záměrné freakshow. Ale ostatní Futurova tvorba napovídá, že to ten kluk myslí vážně. Což potvrzuje i účast Hynka Tomma, píseň promuje na svých stránkách a v diskuzích ji brání před těmi, kteří z ní mají legraci. Nezbývá než Mr. Futurovi popřát pevné nervy do budoucna, bude je potřebovat. Na jeho hudbě ho čeká ještě práce jako na kostele a těch osm fanoušků od února ho asi taky moc nenakopne. A já se nedivím, mladého kluka spolupráce s céčkovými zpěváky typu Hynek Tomm nikdy nikam neposune.