Nenechte se zmást plytkostí muziky nebo tím, že jste o nich třeba neslyšeli. Mr. Vee je matador českých parketů, který neúnavně objíždí republiku už roky. Někdy sám, jindy třeba s blikajícím robotem nebo kondomovou šou (fakt!), často k sobě na cesty přibere zpěvačku Michaelu. Spolu už vypustili do světa desku, singly i několik klipů, které možná fernetem zbourané návštěvníky parketu kulturního domu Dolní Pole baví, ale objektivně o české diskotékové tvorbě vypovídají jen to, že se od dob céček co do obsahu neposunula ani o píď. Pojďme na to.

Poslechl jsem si poctivě celou věc až do konce (několikrát) a připadá mi, že nedrží pohromadě. Že je to rozkouskovaná slátanina snažící se chvíli o zvuk z nočního tanečního proudu MTV, aby to pak zazdila kolovrátkovým refrénem, který před třiceti lety mohly zpívat Kamélie. Text o rozchodu používá obraty na úrovni poetiky holek, co stojí ráno před učňákem se zalepenýma očima a otráveně kouří. No a klip to všechno korunuje. Asi nikdo nečeká, že by Michaela za scény s telefonem dostala Oscara. Ale tu fotku v čase 2:15 ji mohli nechat roztrhnout ještě jednou. Že kopii neměli? Jejich chyba, teď tam mají blbý záběr s utrhnutým rožkem, do kterého si ani nezabalí žvejkačku. A co znamenají ty záběry z pole? Schválně si počkejte na ten poslední v čase 3:45, chuděra tam stojí, jako kdyby si potřebovala odskočit, a čeká na kameramana, až se otočí.

Nechci vůbec nic je novinka. Není venku ani měsíc. Text moc smysl nedává, hudebně je to kočkopes, ale vsadím se o láhev singlmaltovky, že se to chytne. Tohle je totiž skutečný model české diskotéky v roce 2014.