Dlouhodobější čtenáři si na Olivii Žižkovou jistě vzpomenou. Tahle paní, která v dubnu oslaví čtyřicátiny, totiž vystupuje jako Darinka Rolincová revival. Ne Dara Rolins, ale skutečně jako Darinka a zpívá její písničky z dětství. Jakkoliv bizarně to působí, nabídky na vystoupení chodí a rozhodně nejde o žádné očekávání freakshow, jako když si někdo pozve Metrixe. Svých patnáct minut slávy Olivie zažila, když se český internet dozvěděl o nafocení aktů do kalendáře s Jiřím Krytinářem. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, nabízí se pořekadlo. Jenže Olivie nebude zoufalá, ona si prostě jen plní sen o slavné zpěvačce. Na plnění snů není nic špatného. Pokud se to neventiluje přes média a veřejný prostor. Což se Olivii daří, objevuje se na obrazovkách televize, dává rozhovory, točí jeden klip za druhým (jen vloni jich bylo asi šest nebo sedm, dnešní masakr je jeden z nich). Pojďme se proto podívat, co za zázrak se skrývá v její autorské tvorbě.

Olivie Žižková měla vždycky ve zpěvu limity, koneckonců revivalování Darinky Rolincové prosakovalo i do její autorské tvorby, ale je třeba uznat, že po těch letech je slyšet maličký posun. Do masakrů skladba spadá kvůli něčemu jinému. Odstartovat písničku rýmováním dát / rád / bát / spát, to je nejupřímnější varování, jaké lze posluchači nabídnout. Text je celkově slabinou skladby, je to taková ta poetika lidí, pro které je vrchol umění Ordinace v růžové zahradě. Prazvláštní je ale pojetí klipu. Ten šedivý pán ve studiu s výrazem smutného džurbase, to je Oliviin manžel. Jestli jsem to dobře pochopil, je jí zároveň i manažerem, producentem a kdo ví co ještě. A taky hraje v klipech. Tady to moc nedává smysl, jelikož spolu nahrávají píseň pro zemřelého milého, ale na konci nebožtíka hraje opět pan producent, tak jak? Byla to dvojčata? Nebo ve studiu nahrávala s jeho duchem? A kdo je ta druhá paní s růží? Milenka? Partnerka? Dcera? Sestra?

Hudba je ryzí uspávání hadů, pokud se to kombinuje se šílenými záběry předstíraného pláče, slz dopadajících na buben a postavami, ve kterých je zmatek, vyleze z toho masakr jak vyšitý. Korunuje to navíc scéna sebevraždy na nebožtíkově hrobě, ani Mácha by to nevymyslel líp. A to jsem byl dneska výjimečně hodný, kdybyste tušili, jaké další klipy Olivie v posledních měsících vydala…