Patrik Fox si prostě jede to svý. Učesaný bigbít kombinující agro s popem, vhodný na firemní večírky i motosrazy. Ovšem pozor! Nejde to jen tak zazdít, Patrik se objevuje i na obrazovkách televize, v bulváru, zní z rozhlasu, lidé, které určitá část společnosti považuje za celebrity, mu křtí desky a tak dále. Zkrátka – byť zpěvák třetí kategorie, s českým šoubyznysem už je poměrně pevně spjatý a podle toho také vypadalo promo okolo nového klipu. Už před čtvrt rokem, kdy se natáčel, bulvár svědomitě informoval čtenáře o tom, že Patrik Fox pracuje na novém videu, ve kterém se objeví, považte, Roman Skamene a sestra Ornelly Štikové! Nechme stranou personální hodnocení, důležitý je vypočítavý přístup interpreta a jeho týmu – o Patrikově muzice nikdo chtít psát nebude (snad jen ty Masakry), tak se musíme dostat aspoň do bulváru, kdo by v klipu teda mohl hrát? Nebudu vás dále napínat, jak dopadl výsledek, pojďme na to.

Taková česká klipová klasika, stafáž v hospodě, pár špatně hrajících postav se motá před kamerou, pokus o (kolosálně hloupý) příběh a to je všechno. Nabízí se otázka, proč si rocker bere do klipu Romana Skameneho, aby tam šaškoval. Proč hlavní ženskou roli svěří někomu, o kom fanoušci žánru nikdy neslyšeli a nikdy ani znovu neuslyší. Odpověď je jediná – Patrik Fox se totiž nechce zavděčit rockerům, ale bulváru, aspoň na chvíli mít pocit instantní slávy. To je pro interpreta naprosto sebedestruktivní chování, protože ze stránek bulváru prostě neexistuje cesta zpátky, to je konečná štace, párkrát napíšou o novém klipu, ale pak už je bude zajímat jen to, kde jste se zase vožrali.

Po hudební stránce je to tuctová odrhovačka, jakých jsme slyšeli už desítky. Jestli takhle bude znít celá deska, zajímalo by mě, kdo si ji sám od sebe bez jakéhokoliv osobního vztahu k Patrikovi koupí. Nevím, čí nápad byl motiv textu i klipu, ale kabaret je něco úplně jiného, než o čem se zpívá. Ano, hraje se tam, ale určitě ne kulečník nebo karty, Patriku.

Sečteno podtrženo, Patrik Fox pokračuje ve svých kolejích. Nudný bigbítek pro všechny a pro nikoho, který ve srovnání se skutečně aktuální produkcí nemůže ani náhodou obstát. Jsme ale v Čechách, nedivil bych se, kdyby si to své posluchače našlo. Když se u nás pořád chodí na Turbo, že…

Otázka pod čarou. Ponechme stranou, že takhle okrást se může nechat jenom blbec, ale mohl by mi někdo vysvětlit, když se Patrik u kulečníku vsází o peníze, proč si ten po sázce toužící chlapec vymění těžce vydřené papírovky za džíny a ty pak jde teprve vsadit? Proč si nevsadil ty peníze? Kdyby hlavní hrdina tak moc toužil po oblečení, tak by si je vyveksloval za vyhrané prachy přece sám, ne?