Renato Salerno je dvaadvacetiletý model, který si v poslední době přidal k práci i moderování a zpívání. Moderoval v rádiu, objevoval se v televizi, od loňského roku se snaží zaujmout i hudbou. A světe, div se, následující video možná budete považovat za úlet, ale nejen bulvární média po tom skočila. Oceán internetu vyjede o Renatovi primárně rozhovory pro gay komunitní portály, ale hned poté už na člověka vyjedou první zmínky o You Got Me Running. A jsou až na výjimky pozitivní, pochvalné, Renatovi fandí. Tak to ta hudba bude určitě super, pojďme na to.

Ok, není. Podporovat menšinovou seberealizaci je sice správné, ale neměli bychom díky tomu být shovívaví vůči úrovni hudební produkce. Dan Hartman byl taky na kluky a roky spoluvytvářel žánr disko, rozhodně netancoval na sídlišti na spaghetti-pop v kožených kalhotách kvůli komentářům „jsi super, držím palčíky, mucík“. Mimochodem, nezmiňuji jej náhodou, za měsíc to bude dvacet let od Hartmanova úmrtí na AIDS.

Zpátky k Renatovi. Možná vás video pobavilo, o úrovni nemluvě. Ale pozor, stejně si našlo cestu do televize. I do rádií, Renato se občas někde objeví jako host a povídá o tom, jak se chce věnovat muzice. Nabízí se logicky otázka, nakolik je to vypočítavost médií ukazovat podivné figurky a nakolik opět snaha podpořit gay komunitu. Ta snaha může být pro mnoho lidí (včetně mě) sympatická, ale zároveň jde o dvousečnou zbraň. Vyvolává totiž bezpochyby frustraci, že média dávají prostor mizerným interpretům jen proto, aby místo hudby vyprávěli o čekání na chlapa a o tom, že péčko fakt netočí.