Upřímně, s Richardem Sacherem jsme v kontaktu a pár článků už vzniklo na základě jeho informací. Není proto lehké mířit na vlastního informátora, když to tak řeknu. Na druhou stranu, Hudební masakry jsou archiv nekompromisní, pečlivý a podle kréda „padni komu padni“. A proto si dnes budeme povídat o tomto zpěvákovi, herci, spisovateli, novináři, producentovi, scénáristovi a astrologovi. Renesanční člověk. Dá se dohledat, že psal například do časopisů Ahoj na sobotu, Holky, Bacha!, dokonce dělal šéfredaktora Bob Dance. Jasně, ani jedno z toho nejspíš nikdo z nás nezná, přesto nabral dostatek zkušeností, aby vydal knihu Byl jsem bulvárním novinářem. Je to jakože gesto odstřihnutí se, na druhou stranu si myslím, že mezi bulvárním novinářem a bulvárním spisovatelem není moc rozdíl. Nicméně, proč je Richard v masakrech. Pojďme si pustit jeho singl Byl to sen.

Co můžeme čekat od klipu, který se natáčel v libereckém Babylonu (zdravím kolegu Gebriana)? Kulisy samozřejmě napovídají hodně, ono už je ale všechno jasné po pár taktech. Diskoškové nápěvy v sobě nezapřou autora písně Jarka Šimka, čímž bychom mohli vlastně tento článek ukončit, k tomu není co dodat. Nominuji slovní spojení „hudba + text: Jarek Šimek“ na nejkratší recenzi světa. Jenže to by nebylo 21. století a éra Youtube, kdyby k tomu nenatočili masakrózní klip, že ano. Kromě kulis obludného Babylonu se sice dočkáme bujných žen v plavkách, to je taková rekvizita z nutnosti, ale co ta kamera? Opravdu si režisér klipu myslí, že videoklip rovná se spousta blízkých záběrů na obličej interpreta plus jeden dva, kde roztahuje nohy? Kolik si za takovou práci řekl?

Docela by mě zajímalo, jaké ambice vlastně ten singl má. Rádia to hrát nebudou (možná nějaká chalupářská stanice typu Blaník), po roce na Youtube to má 500 zhlídnutí, teď tam něco naskočí, ale nemyslete si, taky to moc nebude. Že by to pustili třeba na Óčku, to asi taky nehrozí. A ruku na srdce, Richard Sacher není interpret oblíbený natolik, aby video proletělo sociálními sítěmi. Asi jde o princip, třeba si masakrózní interpreti bez klipu nepřipadají jako zpěváci se vším všudy.