Jako například se svým posledním klipem nazvaným Baskervil. Je třeba ocenit, že se vrátil k češtině, protože ta jeho huhňavá angličtina dělala Česku ostudu před kýmkoliv, kdo si to zapnul, ať už to byl Amík nebo Mongol. Mimochodem, to není osobní výtka vůči Patrikovi, podobně komicky musí třeba pro Brita působit polovina českých zpěváků, kteří zpívají anglicky. A jak tedy návrat k mateřskému jazyku dopadl? No…pojďme si to pustit.

Přiznejme si, že dopadl bídně. Ano, už to tak netahá za uši, ale Patrik to vyvážil vyloženou selfsabotáží v podobě snahy o rekord v nahuštění co nejvíc slabik do čtyř taktů. Prostě mu nevychází slova a velmi se divím, že mu to nikdo neřekl. Ani kluci z kapely, ani profíci ve studiu. Ale že ta hudba je sama o sobě masakr, to samozřejmě nemusíme rozebírat. Pojďme se podívat na jinou věc.

Patrik Fox má na svém Youtube kanálu celkem slušnou odezvu. Dnešní masakr 40 000 zhlédnutí, jiný loňský singl se blíží 150 000, předloňské video Samba Malibu už má dokonce přes půl mega. To z Foxe dělá bez přehánění jednoho z nejsledovanějších interpretů na českém Youtube. Hodnocení zablokoval (proč asi), komentáře nechal. Jenže. Pod videem s půl mega zhlédnutími není jediný komentář a ačkoliv Patrik posbíral už přes milion zhlédnutí dohromady, jeho kanál má stále nula, opakuji – nula odběratelů. To smrdí. To strašně smrdí. Nejde mít u videa 500 000 views bez jediného odběru i bez jediného komentáře.

Že by si tady někdo zase nafukoval statistiky? Že by si přibarvoval promo? Nechce se mi ani věřit, že by byl v roce 2017 někdo tak blbej. Ale asi jo. Bohužel, doby, kdy jsme si mohli zjistit, z kterých zemí jsou diváci kanálu (a seznat, že video si pustilo jen pár set Čechů a zbytek jsou mrtvé duše, tedy fake profily z Filipín), už jsou dávno pryč. K této statistice má nyní přístup jen a pouze Patrik, a tudíž jej nemůžu z ničeho konkrétního vinit. Smím se jen domnívat. A domnívám se, že tohle opravdu hodně smrdí. Ale třeba se Patrik pochlapí a pošle mi printscreen jeho statistik. Jestli těch půl mega nasbíral poctivě v našem regionu, tak mu zatleskám, protože to je opravdu výkon.