Nejen zpěvem živ je člověk, tuplem u nás. Máme tady malou scénu a málo lidí na hodně zpěváků. Proto umělci vymýšlí různé cesty, kterak si vydělat na chleba. Já to naprosto chápu, kdo si šáhnul na slávu, za kasu do Alberta se mu chtít nebude, ale občas si klade člověk otázku, zda by takové zaměstnání nebylo důstojnější. A stejná otázka důstojnosti se týká koncového zákazníka. A tak se dějí různé akce. Někdo může jít na večeři s Trávníčkem, někdo si zajede do Maďarska na silvestr se Standou Hložkem, ale úplně největší pecka je…pozor…dovolená s Martinem Jakubcem.

 

 

Ono to víceméně začíná nevinně, známý (masakrózní) zpěvák zve na zájezd. Jasně, takových už bylo. Jenže když prozradí, že s ním budeme v letadle, na hotelu i na pláži, začíná jít do tuhého. A korunu tomu nasadí část od času 1:00, kdy se máme v praxi podívat, jak to tam bude vypadat. Co ale vidíme? Šaškujícího Jakubce ze starých videoklipů. Tohle má být dovolená za 440 eur? Ten vysněný odpočinek, abych nabral sil, než se zase vrátím do pracovního shonu? Opravdu mi to tak pan Jakubec podává? Hergot, chlape, nestraš!

Oslím můstkem se tak vracím k úvodu. Spojení byznysu se známou tváří tu bylo vždycky. Funguje a mám pro to pochopení. Ale co to musí být za zoufalou cestovku, když ze všech známých lidí na Slovensku spojí síly zrovna s Martinem Jakubcem? Tenhle člověk devatera řemesel, kde desáté je (tvůrčí) bída, může totiž zákazníky spíš odradit. Doufám, že mu to alespoň stálo za to. Koncerty netáhnou, tak musel dělat šaška na zájezdě. Takhle nějak končí ty sny o slávě…