Slavko Kundrát pochází z Košic. Sleduji jej již delší dobu, dokonce mu byl věnovaný jeden z prvních masakrů, které jsem měl zde na Čilichili tu čest vydat. Což může být jak dlouho? Tři, čtyři roky? Dostatečný čas na to, aby se hudebník někam posunul. Nutno říct, že už tehdy měl Slavko na kontě několik desek, jedno koncertní DVD a vystupoval jak samostatně, tak na slovenských festivalech. Zkrátka, žádný amatér z garáže, co si točí doma pro radost na webku. Má rád hardrock a jako své vzory uvádí Tublatanku, Vitacit, Citron a podobné kalibry. Pojďme se podívat na jeho poslední singl.

Slovensko musí být země neomezených možností, pokud se tenhle kluk dostal na festivalová pódia. Zlatý Citron, řekl bych! V komentářích se Slavkovi lidé smějí pro jeho zjev. Myslím, že to není fér, nikdo není zodpovědný za obličej, se kterým se narodil. Image, to už je druhá věc. Že Slavko svou rozepnutou košilí a maskáčovými kraťasy připomíná společensky unaveného rybáře, co neví, kde si zapomněl nahozené pruty, to už jde opravdu na jeho triko. Není to ovšem nic, na čem by nemohl zapracovat, berte to jako radu, Slavko!
Co moc nezlepší, je asi hlas. Ne každý se narodil se zlatem v hrdle, ale tohle je opravdu na poklonu a rychlý odchod do šatny. Když se k tomu přičte laciný digitální zvuk zbytku kapely, kytara jak z roku devadesát, texty, kde nevychází slabiky, a klip, ve kterém režisér nedokázal uhlídat, aby zůstal interpretův obličej v obraze, vychází z toho kolosální masakr, jehož zveřejnění Slavkovi spíše hází klacky pod nohy, než aby mu pomohlo ke slávě.