Pokud jste si mysleli, že Ortel je vrchol tuzemských ublábolených textů, opak je, bohužel, pravdou. Po Facebooku už nějaký čas koluje video nazvané Stop chemtrails protestsong. Autora na první pohled těžko dopátrat (ne že by to nešlo, já ho však na světlo tahat nebudu), ale ono to nevadí. Ta skladba je totiž perla sama o sobě a funguje jako dokonalý masakr i při odstřižení od autorské pupeční šňůry. Pojďme si ji poslechnout.

Dokud lidé řeší v internetových diskuzích, že jsou pod diktátem Bilderbergu a Soros chce zničit jejich mozky, lze to vnímat skutečně jen jako neškodnou zábavu pár blouzněných diskutérů. Jakmile se o této chiméře ale začně zpívat, bizarnost teorie chemtrails nabírá úplně nové obrátky. Asi jako kdyby vám soused místo tradičního pozdravu při dalším setkání začal zpívat (pro větší efekt si představte Kecala z Prodanky): „Vinšuji vám dobrý den, máte se? Máte se?“ Taky na něho budete zírat.
A stejně se zírá na video Stop chemtrails protestsong, které v sobě obsahuje úplně všechno. Obrazová stránka sype jednu amatérskou koláž za druhou. Zvukový doprovod je kapitola sama pro sebe. Osamělý blanický rytíř si doma v ložnici všechno nahrál na klávesách a počítači a snaží se komickou deklamací dodávat dramatičnosti svému textu, ale marná sláva, Izer s Dobrodinským by to zazpívali seriózněji.
Ono to může vypadat vlastně roztomile. Ale dostala se ke mně FB verze tohoto videa, a ta má desítky sdílení s komentáři volajícími do zbraně a přáními, že tohle by měli hrát v rádiu, protože je to pravda. A tady končí všechna sranda a začíná ultimátní masakr.