Standa si totiž založil profil na Bandzone, a aby jeho spuštění podpořil, v souvislosti s ním rozjel soutěž hodnou světové hvězdy. Tenhle regionální muzikant z Prahy totiž vybral skladbu Ty, já a kamion a vyzval fanoušky, aby ji přezpívali, svou verzi nahráli a tu pak poslali Standovi do soutěže. Na tom by ještě nemuselo být nic špatného, tenhle princip u známých kapel funguje poměrně dobře a v nějaké podobě se to čas od času promítne i na naší scéně, kdy se třeba posílají fotky, sestříhá se klip z hrajících fanoušků a tak. Pozor – u velkých jmen. Když něco takového zkusí country zpěvák, co hraje po hospodách s tancovačkovou kapelou, působí to v lepším případě rozpačitě, v tom horším prostě blbě. Marná sláva, Standa hvězda není a poměrně zajímavě to ilustrují následující videa.

Takže popořadě. Takzvané chlebíčkové hraní na vernisážích a firemních večírcích je jedna z věcí, kterou musí hodně muzikantů podstupovat, pokud se hudbou chtějí živit a nevyprodávají haly. Že někoho napadne pozvat si ze všech českých interpretů zrovna Standu, to mi hlava nebere.


Růže od Casanovy. Proboha, to je co zase za soutěž? Saša Hemala má styl, o tom žádná, ale jet do Duchcova, abych tam zazpíval na schodech písničku? Zdá se to jenom mně, nebo je tam skutečně ten záznam skladby dodán později včetně aplausu na konci? To muselo vypadat.


A co si asi tak může interpret slibovat od soutěže, která se odehrává na poloprázdné diskotéce a jmenuje se Pět minut slávy? No nic, doufám, že si je užil.

K pointě článku. Těžko říct, kde se ve Standovi bere přesvědčení, že jsou na něj lidi zvědaví. Ve chvíli, kdy píšu tenhle text, má na Bandzone stále nula fanoušků, Růží od Casanovy asi nepřesvědčil. Což nic nemění na tom, že je Standa hvězda a ten, kdo natočí nejlepší verzi, se s ním může dokonce osobně setkat! Teda je tam to možná, asi bude záležet, jak se mistr vyspí. Kdo nevyhraje, nemusí zoufat, všichni účastníci dostanou podepsanou fotku.

Teď vážně, nechci být na Standu zlý, on to třeba bude prima chlap. Nicméně sláva nevzniká tak, že si ji vymyslím a někam to napíšu. Internet je dobrý sluha, ale špatný pán. Co na něj jednou pronikne, to prostě nezmizí. Pokud Standa má nějaké fanoušky, přejme mu to. Ale takováhle forma propagace u kohokoliv mimo fanouškovskou obec vyvolá jen pobavení a ťukání si na čelo, co si o sobě asi tak ten chlapík myslí. A s takovou pověstí pak muzikant už opravdu hodně špatně bojuje.