Standa Čermák pochází z Prahy a hraje se skupinou Dreams. Název to moc nápaditý není, a jestli o Standovi slyšíte poprvé, naprosto chápu, ale nenechte se zmást. Tenhle chlapík už prošel za ta léta několik kapel a nejsilnějším zážitkem pro něj byla, považte, spolupráce s Markem Dobrodinským. Dokonce napsal několik písniček na desky Jakuba Smolíka. Sám vydal dvě alba a několik singlů. Nedávno zpracoval další materiál pro DVD, které vyšlo u České muziky. Standa koncertuje po pražských hospodách a obchoďácích, ale i na festivalech, hrají jej rádia, jeho zastupující agentura patří mezi největší v zemi. Má svůj fanclubv nedávno proběhlé anketě Český Slavík v kategorii Zpěvák roku skončil dokonce výš než Karel Plíhal. Pokud jste si na základě řečeného vytvořili nějaký obrázek (pravděpodobně alespoň trochu zajímavého interpreta), je možné, že se stejně bude lišit od toho, co nyní uvidíte.

Úvodem nelze nevzpomenout na podobný milostný duet, který ale i přes ambice tvůrců zůstal pohřben v rašeliništi amatérismu. Tohle už je ale jiná liga, zboží, které se za nějakou hodnotu prodává a někdo to skutečně za své peníze konzumuje a chodí to poslouchat naživo. Však taky Standa jako správný kapelník nic nenechává náhodě a i na bicí si zařídil potisk blány s nápisem Standa Čermák & Dreams, aby všichni v sále viděli, kdo je tady dneska večer hvězda.

Úvod klipu ještě můžeme brát jakž takž s nadsázkou, neboť balancuje někde na hranici virality Nicky Tučkové a slavné scénky České sody, kde ženská pochlastává sama doma a čumí do blba. Ve chvíli, kdy do skladby vstupuje i hvězda Standa, stává se z klipu už jen bizarní projekce, kterou by co do atraktivity trumfla i reportáž ze závodu šneků. Jestli je tohle součástí onoho DVD klipů, tak to je prostě výsměch, chtít za to peníze. Jak Standa od fanoušků, tak režisér od Standy. Holka jde vstříc kameře a zavrávorá na kameni, nevadí, nevracíme se, jedem dál. Paní za bubny připomíná svými prkennými pohyby pouťovou figurínu. Ona se ani nesnaží předvádět, že hraje! Prostě tam jen sedí a zvedá lokty, přechod nepřechod. Hvězda Standa opět připomíná autobusáka. Skutečně fascinující pohled je na kapelu v čase 1:52 a dál, jak to s nima vždycky šije. Nic tak nepřirozeného a nuceného jsem v masakrech snad ještě neviděl, ale já je vlastně chápu. Buďte přirození, když vás režisér nažene dopoledne na prázdné louce pod pergolu, že jo.

Ono to celé možná působí legračně. Neuvěřitelně. Ale když si zopakujeme Standovy úspěchy jmenované na začátku článku, tak je to masakr na druhou. Moc nechápu tu mladou holku, proč nezpívá v kapele jí odpovídajícího věku a raději ztrácí čas tady.

Perlička závěrem – hvězda Standa všem fanouškům, kteří si koupí jeho DVD, připravil bonus v podobě „klipu o klipech.“ O to vás nesmím ochudit, i pan Dobrodinský si něco řekne.