Legraci stranou, Thomasova videa jsou totiž prakticky archetypální v tom smyslu, že dost vypovídají o přístupu některých interpretů k tvorbě, propagaci i dalším věcem. Pokud se podíváte na jeho Facebook, napadnou vás dvě věci. Ten kluk je buď totální troll, nebo z jiné planety. Pro lepší pochopení jeho díla nechme stranou ten šílený anti-rap s Tomiem volajícím policii a podívejme se společně na jiný singl.

Opět platí, že vzniklo několik jazykových verzí, ta anglická taky stojí za to, už kvůli Dominičině tečce. S ní jsem mimochodem v kontaktu a potvrdila mi, že jde o profesionální produkci a od začátku to brali jako placenou seriózní práci, žádnou srandu pro pár kamarádů. A tady se dostáváme k těm společným atributům dalších masakrózních muzikantů:

  • Thomas operuje s určitým rozpočtem. Díky němu vydává hudbu, jejíž otřesnost relativizuje výmluvou „Plním si svůj sen!“
  • Zaplatí Dominiku Myslivcovou nebo osloví Tomia Okamuru, což je ryzí kalkul, jak přitáhnout pozornost, když už to teda nedokážu hudbou.
  • Osloví Páju Junka, který se pomalu stává oficiálním režisérem masakrózních interpretů. To myslim vážně, jeho jméno si zapamatujme, pokud už je v hlavě dávno nemáte, jeho klipy nejsou totiž v masakrech poprvé.
  • Opět se koukáme na slátaninu bez scénáře, v písni o nemocném bratru máme sexy blondýnku i pana krále.
  • Šílená image posunující interpreta z hudební scény kamsi do cirkusu, tentokrát model seladon z kasina. V botách od Aligátora nemůžete šlápnout vedle.
     

Plus samozřejmě úroveň hudby, kvalita zvuku, otřesný kytarový efekt a záběry na zpívajícího Thomase, to už je vyloženě jak z České sody. Nemůžu se zbavit dojmu, že Pája Junek má z těch lidí sám srandu. Bodejť by ne, když mu za tohle zaplatí a ještě to pověsí na internet.