Platí totiž obecně, že vyrobit vánoční hit rovná se superúspěch. Stačí se podívat na Janka Ledeckého. Nebo na Lásku nebeskou třeba. Oboje se bude pouštět i za patnáct let. To ovšem mluvíme o skutečné špičce vánoční produkce, pod hladinou se však skrývá masa béčkové a céčkové tvorby, která má stejně vysoké ambice, stejně vysokou cenu, ale mizerné provedení. Že se na vánočních svátcích pokusí vydělat i Peterkovo království Šlágr TV, to bylo jisté jako slunce v červenci. A kdo jiný by to měl mít na starosti než jejich současná vlajková loď Duo Jamaha (dejte si pozor, chlapci, jak dopadli Eva s Vaškem?). Desku Vianočný darček můžete koupit za celkem vysokou částku 399 Kč. A co za ni dostanete? Malá ukázka…

Chudák Leonard Cohen, jestli tohle uvidí, podlomí se mu kolena. Není to poprvé, co se jeho skladba tímto způsobem přežvykuje na obrazovkách Šlágr TV, a já tímto pana Peterku prosím, zastavte to zlo! Vždyť je to znásilňování hudby. Alfons a Marian, jak se tito pánové jmenují, ale jedou dál a šmahem vezmou všechny možné koledy i populární písně. Problém je, že všechny znějí tak nějak stejně. A rozhodně to není hudbou, ale hudebníky.

Aby bylo jasno, dnešní masakr nemá pobavit, rozesmát ani vyděsit, co všechno je u nás možné považovat za hudbu. Tentokrát se díváme na příkladnou hudební fušeřinu, která se snaží prodávat předražené cetky. Je mi líto lidí, kteří za tohle vypláznou čtyři stovky, místo aby si zašli do Levných knih pro vánoční cd Franka Sinatry, které by je vyšlo na čtvrtinovou cenu. A víte, co je úplně nejhorší? Že podobného zboží letos na tom svátečním trhu najdeme mnohem víc.