O Pavlíně Ivanové Tongelové toho moc zjistit nejde. Má sice své stránky, ale na nich si archivuje jen vzpomínky a fotky z prapodivných soutěží typu Matka roku, což opravdu existuje, a je to taková Miss World pro ženy, které chtějí začít soutěžit v kráse až po třicítce. Proč ne, lidé mohou být krásní bez rozdílu věku, ale pokud chce někdo působit jako hudebník, tohle není zrovna typ informací, jaké by měl na svých stránkách předkládat. Ze zpěvaččina Facebooku se dozvíme, že následující skladbu nahrála již před pěti lety, což znamená, že z jednoho singlu žila několik let a teprve na loňské Vánoce se konečně dočkal videoklipu. Inu, to musí být velká pecka, pojďme na to!

Ok, chvíli mi trvalo, než odezněl prvotní šok a ještě delší dobu mi zabralo následné zpracování toho, co vlastně slyším. Jestliže největším nepřítelem českých kuchařů, jak říká Zdeněk Pohlreich, je jejich fantazie, tak největším nepřítelem československých zpěváků je smysl pro humor. Málokdy se povede udělat si dobrou legraci, většinou to sklouzne do trapnosti, ale to, čeho jsme svědky v tomto případě, to už je prostě totální úlet.

Nejen, že se to fyzicky téměř nedá poslouchat a člověk chce klip po pár taktech vypnout, on to ještě sabotuje text o rádoby-emancipované ženě, která bouchla pěstí do stolu a řekla si, že než aby pekla cukroví, bude raději tokat se svým milým a lichotí mu rýmy typu vánoční / rozkošný.

Nejhorší ze všeho je ale to technické provedení. Laciné disko a zpěvaččin hlas znějící, jako kdyby do sebe robot Emil naklopil dvanáct jägerbomb. Opravdu se najdou lidé, kteří tohle o Vánocích poslouchají? Najdou. A dokonce si o tu skladbu můžete napsat do rádia nebo televize. Uf, tomu říkám ultimátní sabotáž vánoční atmosféry!