Mr. Vee patří, podobně jako pan Jakubec z minulého týdne, do panteonu hudebních masakrů. Není třeba jej představovat stálým čtenářům, těm novým jen ve zkratce – patří mezi nejúspěšnější dýdžeje (rozuměj dýdžej podle představ vesnické diskotéky), byly doby, kdy hrál několikrát během jednoho víkendu, letos sice zvolnil tempo, ale i tak má nasmlouvané akce až do května. Prakticky přijede se zábavou na klíč, tancující robot, kondom párty, cokoliv chcete, s tím přijede, ceny se pak různí od nějakých šesti tisíc až po dvojnásobek plus cesťák. To je důležité nikoliv proto, abychom si říkali, kolik toho za večer shrábne. Kdepak, jde spíše o údaj, který nám prozrazuje, co to obnáší býti u nás profesionálem a jaký druh hudby u nás může člověka uživit. Mr. Vee dělá i autorskou tvorbu, občas něco zmixuje a na svůj Youtube kanál pak vkládá klipy. Nejnovější je venku dva měsíce a jmenuje se Radost mám 2014.

Jasně, Mr. Vee se veze na popularitě electroswingu. Tento žánr je něco jako Miloš Zeman nebo Daniel Landa, lidi jej buď milují, nebo nemůžou cítit. Ono je vlastně dobře, že si vzal Mr. Vee do hledáčku právě hudbu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, kdo jste slyšeli jejich loňskou desku, můžete alespoň porovnat, jak to vypadá, když se do electroswingu pustí s citem mistři, a když agro dýdžejové.

Nejzajímavější na celé věci je ovšem videoklip. Krásně totiž vystihuje, jak je u nás každému duševní vlastnictví buřt. Autor skladby (mixu), interpret, rozuměj Mr. Vee a DJ Štěpo, si na svůj Youtube kanál tohle pověsil jako klip. Jenže ono je celé video složené z dříve natočených klipů, spotů, reklam a filmů (většinou přisprostlých, aby se Pepové s Máňama bavili, až jim to na diskotéce pustíme z projektoru). Jde o něčí práci, něčí materiál, který musel vznikat klasickým tvůrčím procesem a čerchmanti z Čech si ho prostě různě postahovali, slepili a ejhle, mají klip. Oni se sice budou vymlouvat, že je to amatéřina, že je to fanouškovská záležitost, že jen chtěli vzdát hold tomu, co lidi baví, ale marná sláva, na tohle se právník neptá. Je to klip? Je. Je to na kanálu interpreta? Je. Generuje mu to linky a využívá to jako součást vlastní propagace? Ano. Pánové, tohle se prostě nedělá a riskujete v lepším případě odstranění videa, které, řekněme si to na rovinu, zkrátka krade nikoliv po hrstech, ale po celých náručích. A profesionál by tohle už tuplem neměl dělat.