Je to zvláštní fenomén, tahle generace Youtube hudebníků. Nejen, že žijí v jiném světě, oni se řídí i úplně jinými pravidly. Jak muzikanti, tak fanoušci. Což nic nemění na tom, že Mads se dříve uvedli jako komický boyband, jehož mírně řečeno hloupoučká hudba místo toho, aby lámala dívčí srdce, musela rozchechtat i Grumpy cat. Z původních čtyř kluků jsou dnes jenom dva, přibrali k sobě ještě jednoho a v nové sestavě to zkouší znovu. Pojďme se podívat, s čím že to zase chtějí poslat svět (resp. holky) do kolen.

Nevím, jestli je naklíčované kýčovité modré nebe ve studiu lepší než chytání se za srdíčko uprostřed pole, jisté ale je, že tady si alespoň nevyvrtnou kotník. Míra sladkosti je už od začátku tak intenzivní, že se mi u počítače i přívod do sítě proměnil v pendrek. Upřímně, já jsem opravdu dlouho neviděl boyband, který by tak moc tlačil na pilu. Oni se nesnaží ani rýmovat, tahle skupina je prostě postavená na mrkání a natahování rukou do kamery.

Teď vážně. Jakkoliv plytká se může ta hudba zdát, své fanoušky (pardon, fanynky) si našla. Skladba Jen s tebou má za pár týdnů přes 31 000 zhlédnutí, což je víc, než posbírali třeba Tata Bojs s Malým pánem za půl roku. Navíc, a to je na celé skladbě nejzajímavější, má téměř výhradně pozitivní hodnocení, těch pár palců dolů v návalu nadšených teenagerek není nic. A tady se dostáváme k jádru věci. Jestliže jsme se nad prvním singlem Mads nechápavě pousmívali, karta se nyní výrazně obrátila. Klukům se podařilo vybudovat si svou fanouškovskou základnu, která se velmi hlasitě projevuje. Zatím jen na sociálních sítích. Ale nikde není řečeno, že neprosákne do reálného světa. Stačí, aby jednoho jediného promotéra napadlo udělat klukům koncert v nějakém obchoďáku. Repertoár na to už očividně mají. A to pak teprve bude masakr.