1. Sebefoto

Fotíme se zásadně sami a ideálně před zrcadlem, které nám umožní hezký zpětný efekt. Pokud zrcadlo nemáme, uděláme si to sami vytrčenou levou, případně pravou rukou. V takovém případě se bereme nejlépe z vrchu tak, aby obličej zřetelně dominoval celému snímku a vypadal jako obří meloun.

Tip: Máte-li kratší paže a na sebesnímku vypadáte jako trupík, navíc po ruce není ani zrcadlo, poproste třeba maminku nebo kamaráda, kteří vás jistě rádi vyfotí. Dbejte na to, že i fotograf může být vhodnou součástí výsledné kompozice. Pěkných efektů kupříkladu docílíte, když je fotograf nahý.

sebefoto

2. Duckface

Chcete-li držet krok se současnými trendy ve focení, kačeří zobák, jinak též blowjob lips, je must, bez něhož se neobejdete. Celá grimasa je jednoduchá, přesto však potřebuje špetku tréninku: tlamičku máme našpulenou na maximum, až budeme mít pocit, že pysk natáhneme i přes hlavu, jsme připraveni.

Tip: Kačer není jen doménou dívek, ale hojně ho nasazují i muži. Ti mohou výsledný dojem zpestřit gangstascary face – výraz jenž vypovídá o tom, že dotyčný není žádné sídlištní ořezávátko.

duckfaces

3. Vypusťte vnady

Nic neskrývejte. Co máte, vyndejte. Oděvy volíme minimalistické, případně žádné. Máme-li nasvaleno, ukážeme (případně fotošopíme viz.bod 8), máme-li prsy, vyvalíme. Před focením jdoporučujeme se nakrémovat olejíčkem, poněvadž co je lesklé, to je hezké.

Tip: Prsa povyndáme jen na míru hraniční únosnosti a nosnosti lemu podprsenky – stále mějme na paměti fakt, že facebook disponuje tzv. bradavkovým filtrem, a z pěkné odvážné profilovky s mnoha lajky by mohl zůstal jen ban a oči pro pláč.

vnady

4. Prostor

Kvalitní profilové fotografie dnes vznikají především mezi obkladačkami a sanitární keramikou. Na správné špulení potřebujete dostatek času a soukromí, což je k dispozici právě a jen v koupelnách či na záchodech. V nejkrajnějším případě lze použít i pokojíček, nicméně kdo chce excelentní foto, volí zásadně keramické prostředí.

Tip: Nebojte se, když vám ve zlatém řezu „vítězného snímku“ uvíznou prvky, zdánlivě nevhodné (např. mísa, plná mísa či kamarádka na míse). Je to zcela normální součást dnešního stylu a fotografii to dodá osobnější ráz.

koupelny                               

5. Skupinovka

Netroufáte-li si na samostatné expozé před objektivem, spojte se s přáteli. Podle přísloví: „víc dylin, víc duckface, víc lajk“. Kamarád či kamarádka, kteří vás doplní a podpoří, nejsou nikdy na škodu, zvlášť když jsou ošklivější a vy vedle nich hezky vyniknete.

skupinovka

6. Interactive Tools

Dejte do fotky maximum sebe. Ukažte, že jste svěží, prima entertainer s vytříbeným smyslem pro styl, erotiku a zajímavým koníčkem. Cíle snadno dosáhnete tím, že se na snímku obklopíte předměty, které vás nejlépe charakterizují – plakáty, vibrátory, lejna atp.

merchandise                          

7. Mocná gesta

Ultimativního výsledku dosáhneme tak, že do snímku zakomponujeme řeč těla a výmluvná gesta. Možností je přehršel, nicméně za společenský nejoblíbenější platí zejména „gangstaz style“ „bičiz fingercode“. Skvěle působí i podomácku tvořený fototunning.  

harcdore

8. Photoshop

Ne každému je přáno, a tak se může stát, že ani když našpulíte rty, vezmete kamarádku a do objektivu zahrozíte poctivé „motofoko“, stále budete vypadat hnusně. A přesně proto je tu photoshop. Svatý grál ošklivých lidí, díky němuž zvládnete nadmout své prsy, zvětšit svaly, duckfacy nebo si komplet vyměnit obličej.

Tip: Že neumíte s grafikou? Žádný stres, kosmetické úpravy zvládnete v „malování“ i s elementárními znalostmi, notabene ve světě moderních profilovek se na drobné přehmaty nehledí.

8 photoshopping