Honzíkova cesta – Zpátky do města

Slepičky, vajíčka ani pole už nejsou družstevní, ale patří pěkně do soukromého sektoru.  Úrodnou půdu, která kdysi náležela JZD, využívá statný blond sedlák Jan obětavě k pěstování ilegálních plodin, které ale pomáhají babičce, dědovi i psu Punťovi proti Alzheimeru. Jan prožívá žhavou lásku s náruživou Terezkou. Poté, co mu porodí pihovaté zrzavé děcko, které ještě drze pojmenuje Viktor, opouští Jan Terezku, nemohoucí prarodiče i senilního psa a vrací se do města, kde se hodlá oprostit od své minulosti a věnovat se online marketingu.

Děti z Bullerbynu – Cö je doma, to se pöčítá

Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa se, stejně jako to dělali jejich rodiče a jejich předkové generace před nimi, mezi sebou hezky popárovali a založili rodiny. Nicméně u jejich dětí se již projevuje nemilosrdné degenerativní onemocnění způsobené právě vytrvalými příbuzenskými sňatky a nedostatek invence při výběru jmen. Lolle, Brisse i Asseho se straní hospodářská zvířena včetně věčně nabručeného ševce Snälla. Neobvyklá tělesná stavba dětí je ovšem nekončícím zdrojem inspirace pro designéry a designérky nadnárodního giganta IKEA, kteří do Bullerbynu jezdí na teamböildingy a brainstörmingy. Je tu tedy naděje, že bullerbynský genofond dostane osvěžující injekci.

Babička – Kapsářčin kapsář

Krátce po událostech prvního dílu vtrhne na Staré Bělidlo jako velká voda dědeček. Starý pán má za sebou krátký, ale intenzivní pobyt v ústavu pro choromyslné a strastiplnou cestu Evropou v babiččiných stopách. Milá stařenka je totiž nebezpečnou recidivistkou. Dědečka pomocí temného rituálu očarovala a připravila o všechny peníze, které fikaně schovala do kapsáře. Podaří se dědečkovi zlomit kouzlo? Bude mu stačit pouze krev věrných Sultána a Tyrla, nebo bude nutné sáhnout i po modré krvi hraběnčině? A co na to malá Barunka?

Ferda Mravenec – Střiky hrůzy

Rozmarné a rozmanité království hmyzu utrpí těžkou ránu, když nemilosrdný zahradník dezinsektuje celou zahrádku a na broučky dopadne těžkou železnou pěstí smrtonosný mrak Biolitu. Ferda pohřbí Berušku, která je jednou z mnoha obětí a vydá se hledat duchovní útěchu k přeživšímu Brouku Pytlíkovi. Jaké je ale jeho překvapení, když zjistí, že je to právě Pytlík, kdo se tuto sezonu stal tváří a zároveň propagátorem smrtonosného Biolitu. Zachrání Ferda zbytky hmyzího světa, nebo padnou za oběť chemickým zbraním hromadného ničení či Pytlíkově železné diktatuře?

Rychlé šípy – Démon alkohol

Hochům se pomocí skic v Tleskačově deníku podaří zrekonstruovat plánek létajícího kola a nakonec jej i úspěšně sestrojí. Na nápadu pohádkově zbohatnou, ovšem mámivá moc peněz otřese jejich kdysi tak pevným a upřímným přátelstvím a jejich cesty se rozdělují. Rychlonožka pojme za manželku svéráznou Haha Bimbi. Mirek Dušín s Jarkou Metelkou již dále neskrývají své city a k desátému výročí založení klubu Rychlých šípů vstoupí do registrovaného partnerství. Červenáček naopak vstupuje do Komunistické strany a osamělý Jindřich Hojer podléhá démonu alkoholu a brzy umírá na cirhózu jater a krysí žloutenku.

Děvčátko se sirkami – Palachův odkaz

Kvůli omrzlinám přišla o prsty na nohou a na pravé ruce, ale přežila. V mlžných závojích zdlouhavé rekonvalescence se ale málem vytratila pověstná jiskra jejího mladého žití. Až seriál Hořící keř v ní znovu zažehl plamen zájmu a děvčátko zasvětilo své dny odkazu Jana Palacha. Vystudovala FF UK a stala se jednou z nejzapálenějších bojovnic proti komunismu. Ohrozí její kariéru nařčení z pyromanie?

Ferda mravenec

Honzík

Lisa

Babička

Rychlé Šípy

Děvčátko se sirkami